Bramki zabezpieczające na łóżko dla dzieci – czym są i jak je montować

0
438
brami zabezpieczające łóżko
Dzieci często lubią ucinać sobie drzemkę na wysokim materacu rodziców. Przed pójściem spać często się na nim bawią. Podczas snu lubią się wiercić, przez co mogą spaść. Wysokość łóżka może stanowić poważne zagrożenie dla malucha. Dlatego warto je w jakiś sposób zabezpieczyć. Zabezpieczająca bramka to idealny sposób na zażegnanie zmartwień związanych z tym problemem. Bramki doskonale nadają się do montowania ich na łóżkach rodziców. Stanowią solidne zabezpieczenie, które jednocześnie jest łatwe w montażu.

Dlaczego warto zamontować barierkę?

  • Przede wszystkim jest to zabezpieczenie snu dziecka. Zamontowanie bramki to także odciążenie od stresu związanego z obawą o upadek dziecka. Kręcący się maluch może wypaść zarówno podczas dnia, kiedy ucina sobie drzemkę lub w nocy śpiąc z rodzicami.
  • Bramka jest bardzo łatwa w montażu, ponieważ wystarczy umieścić jej pasy pod materac lub zamontować za pomocą śrub. Prosty montaż łączy się z łatwym demontażem. Dzięki temu bramkę będzie można usunąć w dowolnej chwili, a łóżko pozostanie w stanie nienaruszonym.
  • Bramki zwykle posiadają specjalne pasy montażowe lub inne rozwiązania konstrukcyjne mające za zadanie zapewnienie stabilności całemu zabezpieczeniu.
  • Przy wyborze bramki warto zwrócić uwagę na obecność lub brak kieszeni. Jest to specjalny worek zamontowany na bramce, w którym można przechowywać w przydatne przedmioty.
  • Profesjonalne produkty zwykle posiadają także specjalną budowę, która umożliwia wygodny przepływ powietrza. Dzięki temu dziecko podczas snu ma zapewniony komfort cieplny. Jest to szczególnie ważne przy zasypianiu.
  • Zaokrąglone krawędzie artykułów zapobiegają powstaniu urazu.
  • Zwykle są także one odporne na różne produkty higieniczne oraz pranie w pralce. Dzięki temu w razie zabrudzenia można łatwo usunąć wszelkie plamy i utrzymać wysoką higienę w sypialni.

Dla kogo jest przeznaczona?

Jak wcześniej wspomniano powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach, które chcą spać w łóżku swoich rodziców. Służą jako środek prewencyjny przed upadkiem. Wypadnięcie aktywnego dziecka może być spowodowane zabawą na powierzchni łóżka lub jego kręceniem się kiedy śpi. Bramki zabezpieczające starają się także spełnić oczekiwania rodziców, dzięki szeregowi udogodnień zwiększającemu praktyczność urządzenia.

Budowa i sposób montażu barierki

Jeśli chodzi o montaż to jak wcześniej wspomniano jest bardzo prosty. Zwykle rodzice otrzymują dwie opcje. Pierwsza polega na przykręceniu śrubami bramki do ramy łóżka. Druga natomiast polega na umieszczeniu specjalnych pasów zabezpieczających pod materacem. Omawiane metody zapewniają dużą stabilność całej konstrukcji, dzięki czemu dziecko nie będzie w stanie jej pokonać.

Barierki wykonane są zwykle z certyfikowanych surowców. Przykładowo może to być materiał tekstylny. Zwykle produkty posiadają przestrzeń zbudowaną z siateczki, która zapewnia dobrą wentylację.

Bramki zabezpieczające możesz znaleźć na stronie: https://qkids.pl/produkty/akcesoria-dla-dzieci/bramki-ochronne-na-lozko/

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię