Co powinniśmy wiedzieć o odchudzaniu?

0
1073

Wśród nas ciężko byłoby wskazać osobę, która nigdy nie próbowała się odchudzać. Mówią, że trening czyni mistrza, ale w przypadku odchudzania sprawa wydaje się bardziej skomplikowana. Chociaż bardzo się staramy i podejmujemy wiele prób, efekty bywają naprawdę mizerne. Co więcej, przez niewłaściwe odchudzanie możemy się wpędzić w poważne tarapaty. Co powinniśmy wiedzieć o odchudzaniu?

Nazbieranie dodatkowych kilogramów dla większości z nas jest dość proste. Nawet nie musimy się specjalnie przykładać – siedzący tryb pracy, brak ruchu, złe nawyki żywieniowe i wiele innych czynników sprawia, że tyjemy, nawet o tym nie wiedząc. Niestety gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, sprawa nie jest już tak prosta. Jak rozpocząć zdrowe odchudzanie i o czym należy pamiętać?

1. „Dieta cud” nie istnieje

Po pierwsze, im szybciej zdamy sobie sprawę z tego, że nie istnieje coś takiego, jak „cudowna dieta”, dzięki której schudniemy w ekspresowym tempie, tym lepiej. Wówczas szybciej rozpoczniemy proces odchudzania z głową.

Jeśli Twoim problemem jest brak motywacji, ciągle powtarzasz sobie, że zaczniesz „od jutra” czy „od poniedziałku”, to zastanów się, dlaczego właściwie chcesz schudnąć. Jeśli źle się czujesz z obecną wagą, martwisz się o swoje zdrowie i nie podoba Ci się to, co widzisz w lustrze, pomyśl, że zwlekanie tylko oddala Cię od upragnionego celu i szczęścia.

W odchudzaniu nie myśl o pośpiechu. Zdrowe odchudzanie polega na wprowadzeniu trwałych zmian. Jakich?

2. Kilka przykazań mądrego odchudzania

Zdrowe odchudzanie to przede wszystkim zdrowa dieta, dzięki której dostarczasz organizmowi niezbędnych składników odżywczych, pamiętasz o odpowiednim nawodnieniu organizmu i odrzuceniu tego, co niszczy Twoje zdrowie. Zmiana nawyków żywieniowych powinna Ci towarzyszyć nie tylko podczas procesu odchudzania, ale i przez resztę życia. Ogranicz spożycie cukru, zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia. Spożywaj produkty bogate w błonnik pokarmowy. Pamiętaj, że dieta odchudzająca musi się opierać na deficycie kalorycznym, tylko tak zacznie znikać tkanka tłuszczowa. Możesz wspomagać się sprawdzonymi preparatami na odchudzanie, dostępnymi tutaj: https://www.nowafarmacja.pl/tabletki-na-odchudzanie.

Zbilansowana dieta to podstawa, ale nie wystarczy do osiągnięcia wymarzonych efektów. Pamiętaj o aktywności fizycznej, przy czym poprzez aktywność fizyczną mamy na myśli również długie spacery, jazdę na rowerze do pracy itd. Trening możesz zrobić wszędzie. Aktywność fizyczna powinna sprawiać Ci radość, wtedy spadek wagi będzie tylko efektem ubocznym.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię