Czym kierować się przy wyborze przyczepki do roweru?

0
746
Wspólne wycieczki rowerowe z dzieckiem mogą być przyjemnością już od 2-3 miesiąca życia. W końcu przyczepki rowerowe pozwalają na wożenie w nich dzieci naprawdę małych, o ile wyposażone są w dodatkowe akcesorium w postaci hamaka do przyczepki bądź umożliwiają jego zamontowanie. To jedna z kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze takiego akcesorium. W dzisiejszym poradniku dowiecie się czym kierować się przy wyborze przyczepki do roweru? Dowiesz się także dlaczego przyczepka jest lepszym rozwiązaniem od fotelika rowerowego.

Dlaczego przyczepka rowerowa lepiej sprawdzi się niż fotelik rowerowy dla dziecka?

Należy zacząć od tego, że fotelik rowerowy sprawdza się w przypadku dzieci, które już stabilnie siedzą, a przyczepka może być doposażona w hamak, który umożliwia przewożenie dziecka niemal w pozycji leżącej. Jednak to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, jakie gwarantują przyczepki. Poznań, Warszawa, czy inne miasto w Polsce oferują wiele ścieżek rowerowych, ale i na nich zdarzają się wypadki. Przy wywrotce niestety dziecko w foteliku też może odnieść obrażenia, nawet jeśli jest dobrze przypięte i posiada na głowie kask. Przyczepka jako osobny pojazd dołączany do roweru gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa. Jest fabrycznie wyposażona w siedzisko i pasy bezpieczeństwa, a ponadto dobrze się trzyma drogi. Mimo wszystko producenci przyczepek rekomendują, by przewożone w nich dzieci miały nie tylko zapięte mocno pasy (bez pozostawiania luzu, analogicznie jak w foteliku samochodowym) ale również miały założony na głowie kask. Dzięki temu rodzinna wycieczka rowerowa będzie bezpieczniejsza.

Wielkość przyczepki rowerowej ma znaczenie

Warto zwrócić uwagę na wielkość przyczepki to znaczy jej szerokość. Do wyboru macie przyczepki przeznaczone dla jednego dziecka lub dwójki dzieci. Nie zawsze wybór większej przyczepki dla rodzeństwa jest odpowiedni, bo trzeba jeszcze mieć ją gdzie składować. Jeśli nie masz miejsca na dużą przyczepkę, to wybierz model mniejszy. Ale wielkość nie powinna być aż takim problemem, bo istotniejsze jest wyważenie przyczepki, a także sprawdzenie czy w podwójnej będzie można czasem przewozić jedno dziecko. Jest to ważne zwłaszcza, gdy drugie dziecko jest dopiero „w drodze” i zamierzacie wozić w przyczepce dwójkę za kilka miesięcy. Sama wielkość nie jest problematyczna, bo dobrej jakości przyczepki, nawet te podwójne można złożyć i składować w bezpieczny sposób, to też pozwala na włożenie przyczepki, np. do samochodowego bagażnika.

Zwróć uwagę na niezbędne elementy

Przyczepka powinna być zaopatrzona w elementy odblaskowe. Dzięki temu będzie lepiej widoczna na drodze. Warto wybrać model w jaskrawym kolorze, bo to również pozwoli ją szybciej dostrzec. Ważny jest też pasek do mocowania na nadgarstku, który sprawdza się, gdy przekształcasz przyczepkę w wózek biegowy. Warto sprawdzić, czy można dany model przekształcić, bo to pozwala na próbowanie różnych aktywności z dzieckiem. Koniecznie sprawdź jakość zapięcia do roweru, gdyż powinno być mocne. Możesz również postawić na system mocowania, który uniemożliwi odpięcie przyczepki od roweru przez osoby trzecie. Sprawdź, czy przyczepka posiada odpowiednią amortyzację, bo w innym przypadku dziecko będzie odczuwać wszystkie nierówności i wyboje na drodze, co zdecydowanie utrudni mu zasypianie. Boczne okienka pozwolą mu obserwować świat, gdy nie będzie spało. Warto sprawdzić, czy można je demontować. Czy wiesz, że można również uprawiać biegi narciarskie z przyczepkami? Poznań jest miastem, gdzie nie znajdziesz tras biegowych, jednak gdy wybierasz się z rodziną w góry, to taka opcja świetnie się sprawdzi. Wystarczy, zamiast kółek zamontować płozy, zatem warto wybrać model, który jest w nie wyposażony.

Zwróć uwagę na pojemność bagażnika, który może przydać się w czasie codziennych zakupów

Ostatnia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze przyczepki rowerowej, to pojemność bagażnika. Znajduje się on z tyłu i jest zapinany na zamek. Taki element pozwoli Ci robić zakupy w sposób ekologiczny. Możesz zapiąć dziecko w przyczepce, która dołączona jest do roweru i tak udać się na zakupy. Na miejscu zostawisz rower w wyznaczonej strefie, a przyczepkę przekształcisz w wózek biegowy i udasz się na zakupy. Warto wiedzieć, że przyczepki mogą mieć bagażniki o pojemności nawet 100 kg. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę to, że później musisz tę przyczepkę ciągnąć siłą własnych mięśni. Może być nieco łatwiej, gdy masz rower elektryczny, ale to nie znaczy, że się nie zmęczysz.

Gdzie możesz zakupić przyczepki rowerowe? Postaw na przyczepki z Poznania, gdzie znajdziesz Sklep Smile, który je oferuje. Wyspecjalizowane modele pozwolą Ci na uprawianie wielu aktywności razem z dzieckiem.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię