Czym się kierować wybierając stomatologa dziecięcego?

0
629

Wizyta u stomatologa jest stresująca dla wielu osób, a w szczególności dla dzieci. Lęk przed narzędziami stomatologicznymi jest zrozumiały, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta u dentysty. Aby nie zafundować dziecku złych wspomnień z pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, warto wybrać takiego lekarza i takie miejsce, gdzie mały pacjent będzie czuł się dobrze i bezpiecznie.

Ogromne znaczenie ma wizyta adaptacyjna u stomatologa, podczas której maluch może oswoić się z osobami lekarza i asystentki stomatologicznej oraz poznać gabinet. Podczas takiego spotkania stomatolog dziecięcy nie powinien wykonywać żadnych zabiegów oprócz badania stanu jamy ustnej i zębów pacjenta. Dziecko powinno mieć możliwość nabrania zaufania do lekarza, który w przyszłości będzie zajmował się badaniem i leczeniem jego zębów.

Nowoczesne gabinety dentystyczne starają się zmienić negatywny sposób postrzegania wizyty u stomatologa. Jedną z takich placówek jest Profesjonalne Studio Stomatologii „Aesthetica Dermadent”, znajdujące się w Krakowie. Klinika ta powstała z myślą o zapewnieniu swoim pacjentom pięknego wyglądu i wspaniałego uśmiechu, a przede wszystkim zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Szczegóły dotyczące oferty palcówki znajdują się na jej stronie internetowej addent.pl.

W klinice o zdrowie zębów pacjentów dbają wysoko wykwalifikowani specjaliści, wśród których są także stomatolodzy dziecięcy. Opracowali oni specjalny program opieki nad najmłodszymi pacjentami, składający się przede wszystkim z pierwszej wizyty adaptacyjnej w gabinecie. Aby zminimalizować stres związany z wizytami, dziecko posiada jednego lekarza, który zajmuje się nim od samego początku. Specjalnie dla maluchów stomatolodzy dziecięcy przeprowadzają zindywidualizowane programy profilaktyki, włączając w to naukę szczotkowania zębów i zabezpieczanie ich przed próchnicą. Dla najmłodszych pacjentów lekarze przygotowali także kolorowe wypełnienia ubytków zębów. W przypadku konieczności wykonania znieczulenia miejscowego, personel przeprowadza je bezboleśnie za pomocą specjalnych technik i odpowiedniego sprzętu. Ważną częścią wizyty, o ile nie najważniejszą, jest dla dzieci moment, gdy po wykonanym zabiegu otrzymują od lekarza nagrodę za odwagę.

Wybierając stomatologa dziecięcego, należy zwrócić uwagę, jaką jest on osobą i jakie ma podejście do najmłodszych pacjentów. Dzieci nabiorą zaufania do osoby, która potrafi z nimi rozmawiać, traktuje je poważnie i cierpliwie odpowiada na nurtujące je pytania. Dobry stomatolog dziecięcy powinien być w pewnym sensie psychologiem, który okaże im wsparcie w trudnych momentach, do jakich należą wizyty w gabinecie dentysty.

Dla atmosfery wizyty nie bez znaczenia jest również wystrój samego gabinetu oraz całej placówki, w której się on znajduje, wliczając w to poczekalnię, korytarz i inne pomieszczenia. Nowoczesne ośrodki medyczne wprowadziły w swoim obrębie takie udogodnienia, jak: telewizja, bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie całego budynku, czasopisma, wygodne sofy, czy kącik zabaw dla dzieci. Miejscem, które wyróżnia się pod względem komfortu pacjenta oraz najwyższymi standardami leczenia, jest Profesjonalne Studio Stomatologii „Aesthetica Dermadent” w Krakowie. Szczegółowe informacje dotyczące Studia można znaleźć na stronie internetowej addent.pl.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię