Kaszka manna w menu malucha

0
741

W pierwszych tygodniach i miesiącach życia niemowlaka podstawowym i jedynym posiłkiem jest mleko matki lub specjalna mieszanka mleczna, zwana potocznie mlekiem modyfikowanym, które nie tylko zaspokajają głód, ale dostarczają maluszkowi wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Rozszerzanie diety

Z biegiem czasu następuje gwałtowny rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na konkretne wartości odżywcze. Dziecko zaczyna przekręcać się z boku na bok, z dnia na dzień podnosi coraz wyżej główkę i nóżki, ćwicząc i wzmacniając mięśnie, przyjmuje pozycje siedzącą, wypowiada kolejne słowa. Koniecznością staje się więc wprowadzanie pierwszych pokarmów stałych. W menu maluszka pojawiają się wówczas pierwsze owoce, warzywa, zupki, dania mięsne oraz kaszki, dzięki czemu dziecko może rosnąć i rozwijać się w prawidłowy sposób. Ważnym elementem diety niemowląt jest kaszka manna, dostarczająca szeregu niezbędnych witamin i innych składników odżywczych. Ze względu na zawartość glutenu, lekarze i specjaliści do spraw żywienia zalecają stopniowe podawanie kaszy manny w niewielkiej ilości w przypadku dzieci karmionych piersią najwcześniej w piątym, a najpóźniej szóstym miesiącu życia, natomiast w przypadku dzieci, którym rodzice podają mleko modyfikowane w szóstym miesiącu życia jako dodatek do zupki, drugiego dania bądź deserku. Zbyt wczesne lub zbyt późne wprowadzanie glutenu do diety maluszka może prowadzić do różnych dolegliwości takich jak: alergia na gluten, celiakia czy inne choroby układu pokarmowego i trawiennego. Przygotowanie pierwszej kaszki manny jako samodzielnego posiłku może sprawić niedoświadczonym rodzicom pewne trudności, dlatego warto sięgnąć po gotowe, ogólnodostępne na rynku produkty, najlepiej pozbawione dodatków owoców.

Gotowa kaszka manna

Doskonale sprawdza się kaszka manna marki Nestle z mlekiem modyfikowanym, którą można przygotować w prosty i szybki sposób. Kaszka zawiera w swoim składzie wszystkie witaminy i wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz wspomagające układ odpornościowy maleństwa takie jak: cynk, żelazo czy witaminy A i C, a przy tym jest nie tylko smaczna, ale przede wszystkim łagodna dla niedojrzałego w pełni układu pokarmowego.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię