Dlaczego warto wybrać szklane drzwi i zabudowy tworząc aranżację własnego wnętrza?

1
1189

Gdy decydujemy się na remont domu z myślą o tym, że jego wnętrze ma być zarówno miłe dla oka, jak i nowoczesne, warto pomyśleć o rozwiązaniach takich jak szklane drzwi. Ostatnimi czasy szkło jest bowiem coraz bardziej popularne – nie tylko przy konstrukcjach drzwiowych, ale również różnego typu zabudowach.

Zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi przede wszystkim są oznaką nowoczesności. Wynika to z faktu, że na większą skalę stosowane są właściwie od niedawna. Nie znaczy to jednak, że będą pasowały wyłącznie do nowoczesnych przestrzeni, bowiem idealnie sprawdzą się również w bardziej klasycznych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych drzwi zewnętrzne o wiele lepiej wyglądają, kiedy nie są stworzone w całości z drewna, ale na przykład również ze szkła.

Firma Hoton współpracuje z większością liczących się na rynku firm produkujących stolarkę drzwiową, a w swojej bogatej ofercie posiada również drzwi, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów.

Wiele osób z pewnością myśli, że drzwi szklane są bardzo kruche, przez co niezwykle łatwo jest je uszkodzić czy nawet całkowicie rozbić. Materiał użyty do produkcji tego rodzaju drzwi jest zwykle hartowany, co oznacza, że jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, przez co praktycznie niemożliwy do rozbicia. Nawet jeśli zdarzy się wypadek, podczas którego skrzydło drzwiowe ulegnie zniszczeniu, nie istnieje ryzyko pokaleczenia się ostrymi odłamkami, ponieważ hartowane szkło kruszy się podobnie jak kryształ, więc jest bezpieczne.

Zalet użycia akurat tego materiału do wykonania drzwi jest naprawdę dużo. Ze względu na to, że przepuszczają one światło, coraz częściej używane są na przykład w łazience, co pozwala zaoszczędzić na energii. Trzeba jednak pamiętać, aby do tego celu wybrać szkło które, mimo iż będzie przepuszczało światło, zapewni prywatność osobom korzystającym z tego pomieszczenia. Oprócz tradycyjnych drzwi z ościeżnicami, firma Hoton oferuje także wersje bezościeżnicowe, dające możliwość pełnego wykorzystania posiadanej przestrzeni. Wersja ta nadaje pewną przestrzenną lekkość, jak również pozwala na bardziej minimalistyczne aranżacje wnętrza.

Szklane zabudowy?

Aby jeszcze bardziej unowocześnić wnętrze domu czy mieszkania możliwa jest aranżacja wnętrz wykorzystująca zabudowy szklane. To nic innego jak ściany wykonane ze szkła. Nadają się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować klasycznego montażu szkła w „ramie” czy w ościeżnicy . Tego typu zabudowy modne są również w łazience – do obudowy kabiny prysznicowej czy nawet wanny. Konstrukcje tworzone są na określone zamówienia, przez co są idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Każda zabudowa szklana jest więc oryginalna, a o jej kształcie i położeniu decyduje sam klient. Dzięki temu możliwości jej zastosowania są właściwie nieograniczone.

Elementy szklane w domach, szczególnie przy nowoczesnych aranżacjach wnętrz, są ostatnimi czasy bardzo modne i popularne. Odchodzi się już od tradycyjnych drewnianych drzwi, od których bardziej estetyczne wydaje się właśnie dekoracyjne szkło. Nie chodzi tutaj jednak tylko o jego wygląd, ale również o zalety wynikające z zastosowania szkła ozdobnego w naszych mieszkaniach.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię