Dlaczego warto wybrać szkołę prywatną dla dziecka?

0
739

Dzieci w oczach rodziców, zwłaszcza tych młodych, są „oczkiem w głowie”. Dlatego, wraz ze zbliżaniem się do wieku szkolnego, wielu rodziców – głównie tych, którym pozwala na to sytuacja finansowa – zastanawia się, czy szkoła prywatna będzie dobrym rozwiązaniem dla dziecka.

Z czasem okazuje się, że nie żałują oni swojego wyboru. Bo szkoła prywatna to szereg korzyści zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, i cieszy fakt, że na rynku edukacyjnym pojawia się coraz więcej tego typu placówek.

Coraz więcej szkół prywatnych

Świadczy to o tym, że zainteresowanie ze strony rodziców rośnie.

Dlatego jeśli zastanawiacie się nad szkołą prywatną i Wasza sytuacja finansowa na to pozwala, to z pewnością wybór ten okaże się dobry zarówno dla Was jak i przede wszystkim dla dziecka. W bilansie plusów i minusów szkół prywatnych góruje zdecydowanie symbol z krzyżykiem. Główną wadą szkół prywatnych jest to, że trzeba za nie po prostu płacić.

Dlaczego warto

A co z zaletami? Tych jest znacznie więcej i przede wszystkim przemawiają na korzyść szkół prywatnych w porównaniu ze szkołami publicznymi.

Misją szkoły jest uczyć i wychowywać. W przypadku szkół prywatnych, poza nauką, obowiązek wychowania jest znacznie bardziej widoczny. Bo szkoła prywatna to nie tylko wyższy poziom nauczania, ale też dbanie o rozwój dziecka pod kątem budowy światopoglądu, kształtowania postaw, czy bycia kreatywnym.

W szkołach prywatnych możemy liczyć na lepiej wyposażone sale, a także na bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Mniejsze oddziały klasowe sprawiają, że nauczyciel może poświęcić więcej czasu na bezpośrednią pracę z uczniem. W przypadku oddziałów w szkołach publicznych, które nierzadko liczą nawet 30 osób, jest to praktycznie niemożliwe.

Pamiętajmy też, że w szkole prywatnej uczeń więcej czasu spędza w ławach szkolnych, bo lekcje są rzadziej odwoływane.

Gdzie szukać szkoły prywatnej

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie szukać szkoły prywatnej. Dobrym rozwiązaniem jest wejście na serwis PKT.pl. Spis szkół niepublicznych w Polsce pozwoli nam się zapoznać z bogatą ofertą wielu placówek edukacyjnych. We wspomnianym serwisie znajdziemy kompleksowo wszystkie informacje: nie tylko adresy szkół, ale też opinie innych rodziców wraz z ocenami, zdjęcia, a także opis placówek. Nasz wybór możemy ograniczyć do konkretnego miasta. Jeśli zależy nam na wyborze bardzo dobrej placówki, to właściwej szkoły można szukać poszerzając wybór o spis w województwie lub nawet w całym kraju.

Wybór szkoły prywatnej może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Miejmy to na uwadze, bo przecież dobro dziecka często jest dla nas najważniejsze.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię