Dziecko zawsze pod ręką.

0
2889

Ciągłe noszenie dziecka na rękach, jest nie tylko uciążliwe, ale także bardzo obciąża stawy i kręgosłup. Rozwiązaniem jest wózek, jednak są miejsca, w których ciężko poruszać się takim „pojazdem” i najzwyczajniej wózki się w nich nie sprawdzają. Rozwiązaniem są nosidełka, które zyskują sobie co raz to większą popularność ze względu na ich dużą przydatność. Poniżej kilka rad jak wybrać dobre nosidło i jak w sposób prawidłowy z niego korzystać.

Nosidełko nie tylko zapewnia wolne ręce rodzicowi, ale także bliskość i ciepło naszemu maleństwu. Musi ono jednak być odpowiednio dobrane, tak aby było funkcjonalne i posłużyło rodzicom do 3 roku życia dziecka. Przed kupnem nosidełka polecamy rozważyć czy odpowiada ono poniższym wskazaniom.

  • Po pierwsze zwróć uwagę z jakiego materiału wykonano nosidło. Tkanina powinna posiadać wymagane atesty oraz spełniać światowe normy bezpieczeństwa. Zadbaj, żeby był to antyalergiczny materiał, aby niepotrzebnie nie narażać swojego maleństwa. Ważne, aby materiał, którym wyłożone jest nosidełko w środku był naturalny i delikatny, co pozwoli oddychać skórze twojej pociechy.
  • Konieczna jest podpórka na główkę wykonana z nieco sztywniejszego, ale wyprofilowanego materiału. To właśnie na niej dziecko będzie mogło oprzeć swoją główkę siedząc przodem do Ciebie.
  • Dodatkowym atutem jest nosidełko z osłonką chroniącą główkę. Osłonki, kapturki czy daszki świetnie sprawdzą się na deszczy czy wietrze.

child-428377_1280

  • Sprawdź dla dzieci w jakim wieku dedykowane jest nosidełko. W ofercie są różnorakie nosidełka, także dla noworodków. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką bądź zwolennikiem praktycznych przedmiotów wybierz takie, z którego będzie można korzystać do około trzeciego roku życia dziecka.
  • W ślad za tym zbadaj czy nosidło ma możliwość regulacji głębokości oraz stopnia rozstawienia nóżek, czyli czy da się je dopasować do wagi i wzrostu dziecka.
  • Dobrym wyborem są nosidełka z możliwością regulacji pozycji noszenia. Dzięki takiej funkcji kręgosłup i biodra malucha nie będą zbyt obciążone, a dzięki wysokiemu poziomowi komfortu dziecko będzie mogło spokojnie spać w nosidle.
  • Gdy dziecko zaśnie, szkoda byłoby go budzić tylko po to, żeby wyjąć go z nosidła. Dlatego warto kupić te z dwuczęściową budową, które pozwalają na odpięcie przedniej części bez budzenia pociechy.
  • Jak wiadomo przy dziecku nie trudno o plamy i zabrudzenia. Sprawdź zatem czy nosidło, które chcesz kupić można prać i suszyć w domowych warunkach.
  • Kolejnym kryterium jest szerokość siedziska- dolnej części. Ma to wpływ na odpowiednie rozstawienie i ugięcie nóżek malucha, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju stawów biodrowych twojej pociechy.
  • Zadbaj także o własny komfort. Wybieraj nosidła z szerokimi, grubymi szelkami, które nie wpijają się i równomiernie rozkładają ciężar naszego „pasażera” na oba ramiona.
  • Regulowany, ergonomiczny pas biodrowy zapewnia wygodną pozycję noszenia poprzez przenoszenie ciężaru dziecka na biodra bądź ramiona niosącego.
  • O dobrym nosidle możemy mówić wtedy, gdy pozwala ono nam na noszenie dziecka zarówno z przodu jak i z tyłu.

kid-335738_1280

Po zakupie nosidełka nie wyruszaj z nim prosto w trasę. Poświęć trochę czasu na przystosowanie się do jego używania, a w szczególności naukę bezpiecznego wkładania i wyjmowania dziecka, tak aby uniknąć problemów z tym później, na przykład w miejscu publicznym. Pierwsze próby wykonuj w asyście drugiej osoby, tak aby miał kto złapać dziecko w przypadku ewentualnego wyśliźnięcia się, niedopiętego zapięcia, itp. A gdy poćwiczysz pozostaje życzyć Tobie i Twojemu maleństwu przyjemnego korzystania z dobrodziejstw nosidła.

Artykuł przygotowano w oparciu o stronę: pieluszkowo.com

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię