Dzikie zwierzęta w pokoju, czyli wybieramy nietuzinkowe plakaty do domu

0
1082
plakat geometria lew

Abstrakcja, kolorowe kwiaty, malownicze widoki, a może panorama słynnej metropolii? Na jaki akcent dekoracyjny warto się zdecydować, by wyczarować spektakularną aranżację wnętrza? Nasz wybór, za sprawą eksperta z Redro.pl, padł na naprawdę nietuzinkowy plakat. Zwierzęta, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, będą pasować nie tylko do dziecięcego pokoju. Jeśli wykażemy się odrobiną fantazji, zmienią także całkowicie wygląd naszego salonu czy sypialni.

Nikt nie opisze nam lepiej kwestii związanych z dekorowaniem przestrzeni niż ekspert od aranżacji wnętrz, dlatego oddamy mu głos, by wyjaśnił, dlatego warto zdecydować się właśnie na taką ozdobę mieszkania:

W każdej dziedzinie warto być oryginalnym i dotyczy to także urządzania wnętrza. Jest to kwestia o tyle istotna, że w domu czy mieszkaniu przebywamy codziennie, dlatego wystrój będzie wpływał na nasze samopoczucie każdego dnia. Za pomocą efektownych dodatków możemy sprawić, by zwykła przestrzeń nabrała nie tylko ciekawego, ale także pogodnego charakteru. I z pomocą przychodzi nam właśnie dekoracyjny plakat. Zwierzęta nie muszą być zaprezentowane jak na zdjęciu z encyklopedii. Mogą być przedstawione w formie malunku czy artystycznej grafiki, która będzie pasować do stylu panującego w naszym wnętrzu. Wzorów jest naprawdę wiele do wyboru.

Skupimy się na pomysłach dotyczących aranżacji salonu i sypialni, a także zobaczymy, jakie zwierzaki mogą się pojawić w pokoju naszego dziecka, by wyczarować mu najpiękniejsze miejsce do zabawy.

Salon spod znaku dzikiej natury

plakat niedzwiedz salon

Wizerunki zwierząt są znakomitym sposobem na to, by wprowadzić pod nasz dach namiastkę przyrody. Dzięki nim wystrój dziennego pokoju nabierze zupełnie innego charakteru. Jeśli do tej pory dominował w nim nowoczesny i oszczędny w wyrazie styl, teraz w przestrzeń wstąpi życie. Ekspert z Redro.pl wybrał dla nas dwa typy przedstawień – oba równie efektowne, choć każdy w zupełnie inny sposób. Zaczniemy od leśnych gatunków. To, co jest wyjątkowe w tych wizerunkach to to, że w sylwetkę zwierzęcia – niedźwiedzia, sowy, jelenia czy lisa – wpisany jest dziki pejzaż. Kompozycja jest więc zestawieniem dwóch elementów, które razem tworzą harmonijną całość. Stonowana kolorystyka takich grafik sprawia, że pozwolą nam zachować minimalistyczny charakter aranżacji. Drugi pomysł leży z kolei na przeciwległym biegunie:

Będzie to niezwykle kolorowy plakat. Zwierzęta Afryki nie tylko wprowadzą dziki charakter do wystroju, ale sprawią także, że przestrzeń nabierze kolorów. Moim faworytem są bowiem abstrakcyjne wizerunki utrzymane w tęczowych barwach. Może to być sylwetka lwa czy pasiastych zebr, ale ważne, by kompozycja tętniła barwami. Wówczas uda nam się całkowicie odmienić dotychczasowy salon. – powiedział nam ekspert.

Wnętrze z romantycznym akcentem

Skupimy się teraz na bardziej nastrojowych akcentach. Ekspert wybrał dla nas dwa pomysły. Pierwszym są romantyczne w wyrazie ilustracje zwierząt zaprezentowanych w towarzystwie floralnych akcentów.

Wybór konkretnego gatunku zależy od naszego gustu. Może to być czarna pantera pośród egzotycznych kwiatów, siedzące na gałązce ptaki czy cieszący się ostatnio dużą popularnością francuski buldożek w kwietnym wianku na uszach. Każda z tych propozycji będzie się znakomicie prezentować w nowoczesnych wnętrzach. Elegancki charakter takiego przedstawienia możemy podkreślić oprawiając wzór w złotą ramę. – podpowiedział nam ekspert.

Z kolei miłośnikom wnętrz z pazurem może spodobać się druga propozycja specjalisty z Redro.pl, która nawiązuje do stylu boho. Jest to przedstawienie czaszki – byka, jelenia albo barana – również w otoczeniu kwiatów. Zestawienie dwóch tak skrajnie różnych elementów zaowocuje niezwykle ciekawym aranżacyjnym efektem. By zrównoważyć motyw czaszki, możemy wprowadzić do wystroju sypialni więcej floralnych motywów na przykład w postaci tekstyliów.

Urocze zwierzaki w pokoju malucha

plakat zwierze krolik

Plakaty ze zwierzętami dla dzieci to sprawdzony przepis na dekorację wnętrza. Ważne jest natomiast to, by wybrać odpowiednie przedstawienia. Wielu z nas może skłaniać się w stronę wizerunków, które przypominają postaci z kreskówek, bo maluchy lubią otaczać się swoimi ulubionymi bohaterami. Jeśli jednak chcemy, by wystrój był ponadczasowy i nie znudził się naszemu szkrabowi zbyt szybko, lepiej postawić na bardziej uniwersalne wzory. Ilustracje w formie delikatnych w wyrazie, akwarelowych malunków to świetny pomysł. Skupmy się nie tylko na typowo domowych zwierzakach, ale weźmy pod uwagę również dzikie, leśne gatunki. Urocze sarny nakrapiane białymi plamkami, królik o wielkich uszach czy zabawny lisek sprawią, że w pokoju szkraba zapanuje przyjazna i miła dla oka atmosfera.

Jeśli chcemy wprowadzić do wystroju barwny akcent, w tej roli świetnie sprawdzą się wizerunki kolorowych ptaków egzotycznych – papug, tukanów czy intensywnie różowych flamingów. Jeśli mamy sporo wolnego miejsca na ścianie, wybierzmy kilka ptasich podobizn i zawieśmy je obok siebie, tworząc tryptyk. W ten sposób zyskamy naprawdę zjawiskową ozdobę pokoju. – doradził nam specjalista Redro.pl.

Lwy, zebry, papugi, lisy, niedźwiedzie – lista zwierzęcych bohaterów zrobiła nam się całkiem długa. Plakaty z takimi wizerunkami to znakomity sposób na to, by nadać aranżacji niepowtarzalnego charakteru, dlatego wybierzmy wzór idealny dla siebie i zafundujmy sobie wyjątkową ozdobę mieszkania.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię