Ekologiczne pieluszki dla dzieci – zadbaj o naturę

0
1933

Przyjście na świat dziecka zawsze wprowadza chaos i dezorganizację w życie. Wywraca je wręcz do góry nogami. Można myśleć, że jest się na to przygotowanym, ale to nieprawda. Zawsze się odkrywa, że trzeba zrobić coś, o czym się nie pomyślało, zająć się czymś, czego nie wzięło się pod uwagę i nagle być w stanie działać praktycznie bez przerwy. A przy tym nadal warto żyć w zgodzie z samym sobą. Jeżeli przed urodzeniem dziecka bliska była ci ekologia, teraz nie powinno się to zmienić. W końcu dbanie o planetę jest obowiązkiem wszystkich ludzi, po to by zostawić przyszłemu pokoleniu piękną, czystą planetę, która będzie zdatna do życia. Przecież chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej, prawda? Nic w tym dziwnego, każdy kochający rodzic tego chce dla swojego potomstwa. A o ekologii warto pamiętać nie tylko w kwestii wielkich spraw, ale też tych małych i codziennych. Możesz więcej niż Ci się wydaje.

  1. Ekologiczny tryb życia – obowiązek każdego rozsądnego człowieka
  2. Dziecko i ekologia
  3. Zalety ekologicznych pieluszek

Bądź ekologiczny, dbaj o planetę

Może się wydawać, że wcale nie jest łatwo prowadzić ekologiczny tryb życia. Ale to właściwie prostsze niż myślisz. Wystarczy tylko trochę chęci i pomyślunku. Czasami naprawdę wystarczy niewiele. Zastąp jednorazowe torby tymi wielorazowymi, chodź zawsze z nimi na zakupy i ograniczaj plastik tak bardzo, jak to tylko możliwe. Nie używaj słomek, zrezygnuj z jednorazowych plastikowych naczyń – to nie kosztuje zbyt wiele, a przyniesie naprawdę wiele dobrego całemu twojemu otoczeniu. Możesz nawet rozpocząć życie w stylu zero waste, choć jeśli to dla ciebie za dużo i uważasz, że to zbyt radykalne zawsze możesz zdecydować się na życie w stylu less waste. To dobre na początek, a może nawet złapiesz bakcyla i przestawisz się na kolejny poziom wtajemniczenia. Nawet bycie mamą nie wyklucza życia w tym stylu, nawet wtedy, gdy masz w domu niemowlę.

Ekologia i dziecko – to może iść ze sobą w parze

Dziecko generuje wydatki i odpady, ale zawsze można spróbować je ograniczyć. Dobrym rozwiązaniem są tutaj ekologiczne pieluchy. Pod tym kryją się, rzecz jasna, pieluchy wielorazowe. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która ci teraz przyjdzie na myśl jest tetra. Faktycznie, pieluchy wielorazowe z tetry niegdyś były najbardziej popularne – bo jako jedyne były dostępne. Także dzisiaj, mimo łatwej dostępności pieluszek jednorazowych, te są w użyciu i to nie z konieczności, ale z wyboru. Poza nimi możesz też liczyć na pieluchy, które wykonane są z bambusa. Brzmi dziwnie i niepokojąco? Zupełnie niepotrzebnie. Sprawdź ekologiczne pieluszki Bambo Nature w abenasklep.pl i przekonaj się jak bardzo interesującym rozwiązaniem są. Pomogą ci one uporać się z odpadami, które generują jednorazowe pieluszki. A przecież schodzi ich całkiem sporo.

Dlaczego warto zdecydować się na ekologiczne pieluchy?

Poza ekologią i możliwością zadbania o środowisko naturalne, które nie dostaje kolejnej porcji odpadów, duże znaczenie mają takie ekologiczne pieluszki także dla twojego dziecka. Co prawda stracisz trochę czasu i energii na to, by je wyprać i wysuszyć, ale są one niezwykle delikatne dla wrażliwej skóry twojego maleństwa. Nie podrażniają jej, nie uczulają, są bezwonne i bardzo chłonne. Pozwalają skórze oddychać i sprawiają, że dziecko w nich czuje się naprawdę komfortowo. A przecież zdrowie i dobre samopoczucie twojego dziecka jest tutaj absolutnie najważniejsze i przekłada się automatycznie na twój dobry humor. To wszystko są kwestie, których nie wolno lekceważyć.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię