Fascynująca Irlandia: jakie pasje można zaszczepić w dziecku w tym kraju?

0
1212

Podróż do Irlandii może się okazać dla naszego dziecka pouczającym doświadczeniem. Tu cała rodzina może przeżyć wyjątkową przygodę, miło spędzić czas i zapoznać się z fascynującą kulturą. Jakie pasje można zaszczepić w dziecku podczas wycieczki po tym kraju?

Dublin i jego atrakcje
Ciekawa kultura i wspaniałe zabytki – oto atrakcje, z którymi można się spotkać w trakcie wizyty w irlandzkiej stolicy. Dublin zajmuje bardzo ważne miejsce w programie niemal każdej wycieczki do Irlandii, których organizacją zajmuje się m.in. Rainbow Tours. Czy taka podróż może być atrakcyjna dla małych turystów? Tak. W Dublinie nie brak miejsc, w których maluchy mogą odkrywać piękno irlandzkiej muzyki lub zapoznać się z lokalnymi tańcami. Tutejsze centrum sztuki znane jest z ciekawych przedstawień, których głównymi adresatami są właśnie dzieci. Czekają tu również ciekawe muzea, które pozwolą rozwijać dziecięce zainteresowania. Dla nieco starszych dzieci ciekawą propozycją może się okazać wizyta w Muzeum Pisarzy Dublińskich. Dla dzieci, które są za małe na rozwój literackich pasji, propozycją wyjątkowo ciekawą będzie natomiast zwiedzenie Muzeum Figur Woskowych. To największa galeria tego typu w całej Europie, zatem i dorosłym możliwość jej zwiedzenia sprawić powinna wiele radości.

Wśród irlandzkich zamkówirlandia (1)
Irlandia to nie tylko Dublin i jego zabytki. To również wspaniałe zamki, które w pięknej scenerii na każdym mogą zrobić ogromne wrażenie. Ich zwiedzanie to najlepszy sposób na to, by swą pociechę zainteresować historią. Już sam Zamek Dubliński zachwyca zwiedzających, choć to średniowieczny zamek Blarney uznawany jest przez turystów za najpiękniejszą twierdzę w tym kraju. Zamek w Cahir to kolejna perełka średniowiecznej architektury, której w czasie wycieczki po Irlandii warto poświęcić nieco więcej uwagi. Zamek w Slane przyciąga pięknymi ogrodami oraz koncertami, dzięki którym stał się jednym z atrakcyjniejszych miejsc dla miłośników muzyki z całego świata. Rock of Cashel jest z kolei wielką atrakcją dla tych, którzy chcą ujrzeć potężną twierdzę w wyjątkowo atrakcyjnej scenerii. Zbudowany na wzgórzu zamek prezentuje się wspaniale, a jego majestatyczna sylwetka do dziś dumnie góruje nad okolicą. Liczne legendy oraz znajdujące się z pobliżu krzyże celtyckie sprawiają, że dzieci okazują wyjątkowe zainteresowanie tym tajemniczym i fascynującym obiektem.

Irlandia to kraj pięknych krajobrazów i cennych zabytków. To państwo, które przyciąga trudną historią oraz wspaniałą kulturą. Wycieczki z dziećmi po tym kraju mogą się szybko zmienić w fascynującą lekcję historii i kultury, dzięki której każdy maluch będzie mógł poszerzyć swą wiedzę o świecie oraz zdobyć nowe pasje i zainteresowania.

irlandia (4)

irlandia (2)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię