Jak czyścić łazienkę

0
526
Jak czyścić łazienkę
Czyszczenie łazienki jest najbardziej wymagającym ze wszystkich domowych obowiązków. Łazienka potrzebuje czyszczenia naprawdę regularnie, by pozostać zarówno przyjaznym jak i higienicznym miejscem. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi ani sprzętu, aby wyczyścić łazienkę. Kilka akcesoriów, naturalne środki oraz parę sprytnych wskazówek to wszystko, czego potrzeba.

Czyszczenie prysznica przy pomocy octu.

Klucz do lśniących płytek prysznicowych to biały ocet. Podgrzewamy ocet w mikrofalówce i używamy go, gdy jest jeszcze ciepły . Można dodać trochę płynu do naczyń, jeśli zapach nam przeszkadza. Taki płyn może również pomóc w usunięciu twardego brudu.

Pleśń szorujemy szczotką do naczyń.

Jeśli mamy pleśń lub pleśń powierzchniową w łazience, szczotka do naczyń będzie narzędziem, które pomoże ją usunąć. Łączymy 6 szklanek ciepłej wody i jedną czwartą szklanki wybielacza, by stworzyć środek czyszczący niszczący pleśń.

Używamy tego roztworu do wyszorowania ścian i spłukujemy porządnie wodą (można do tego użyć słuchawki prysznicowej).

Na plamy z pleśni najlepsza soda oczyszczona.

Dla tych upartych plam z pleśni i grzybów, których nie domyjemy szczotką do naczyń i roztworem z wybielaczem, zastosujmy pastę z sody oczyszczonej i wody. Plamę pokrywamy pastą i zostawiamy tak do czterech godzin. Po tym czasie spłukujemy dokładnie.

Soda oczyszczona i ocet do odkażania odpływu.

Jeśli odpływ wydziela jakieś nieprzyjemne zapachy, prosta mieszanka sody oczyszczonej i octu może to błyskawicznie naprawić. Połączenie octu i sody oczyszczonej zaczyna musować i czyści skondensowany tłuszcz w odpływie. Zaleca się wsypanie do odpływu jednej szklanki sody oczyszczonej i dwóch szklanek białego octu, a następnie przepłukanie go gorącą wodą po pół godzinie. Inne zastosowania octu w czyszczeniu domu także w kuchni.

Nić dentystyczna do czyszczenia małych części zlewu.

Niektóre części zlewu są zbyt małe, by dosięgnąć ich przeciętnym narzędziem czyszczącym. Z pomocą przyjdzie nam nić dentystyczna. To świetny sposób na usunięcie osadu w zakamarkach kranu i uchwytów.

Tabletka do protez do czyszczenia toalety.

Tabletka do protez wykonała ciężką pracę za nas. Wrzucamy jedną do środka muszli, zostawiamy ją na jakiś czas, a następnie spłukujemy. Więcej takich porad znajdziecie tutaj: jak ogarnąć porządek

Używamy ściągaczki do szyb.

Użycie ściągaczki pomoże utrzymać szyby w czystości i bez plam z wody. Robimy wężowe ruchy, gdyż  ciągnięcie ściągaczki prostymi ruchami w pionie lub poziomie może powodować smugi.

Pocieramy cytryną o powierzchnię chromowaną, by zetrzeć plamy z wody.

Choć plamy wodne są nieuniknione w miejscach, gdzie woda stale płynie (jak prysznic i zlew), to zaskakująco proste i tanie jest pozbycie się ich. Wystarczy pocierać cytryną o poplamione chromowane elementy wyposażenia, a kłopotliwe plamy znikną. Do tego możemy zaprosić dzieci, które z chęcią pobawią się kawałkiem cytryny. Dzięki temu zmieniamy obowiązki domowe w zabawę.

Głębokie czyszczenie toalety z pomocą śrubokręta.

Toaleta jest jedną z najbrudniejszych rzeczy w domu i jest również jedną z najtrudniejszych do czyszczenia. Możemy dostać się do tych trudno dostępnych miejsc pod zbiornikiem i wokół śrub z niewielką pomocą śrubokręta. Wystarczy zdjąć sedes i pokrywę toalety, a następnie użyć śrubokręta z końcówką pokrytą chusteczką dezynfekującą, by dotrzeć do trudnych zakamarków.

Blask lustra dzięki czarnej herbacie.

By lustro w łazience było nieskazitelnie czyste wszystko, co trzeba zrobić, to połączyć filiżankę wrzącej wody z kilkoma torebkami czarnej herbaty, pozostawić do ostygnięcia i użyć powstałego roztworu do wyczyszczenia lustra. Kwas garbnikowy zawarty w herbacie rozpuści wszelkie zabrudzenia, pozostawiając nieskazitelną powierzchnię.

Moczymy głowicę prysznica w occie.

Brudną głowicą prysznicową czyścimy za pomocą namaczania w occie. Podczas gdy porządkujemy resztę łazienki, zdejmijmy głowicę prysznica i pozostawmy ją w zabezpieczonej plastikowej torbie wypełnionej octem. Gdy skończymy sprzątać, ocet rozbije wszystkie zanieczyszczenia, dzięki czemu nasza praca stanie się łatwiejsza.

Waciki do czyszczenia kłopotliwych narożników wanny.

Rogi wanny są zawsze najtrudniejsze do wyczyszczenia. Jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy nasączyć kilka wacików środkiem do czyszczenia wanien i pozostawić je na noc na brzegach wanny. Do rana krawędzie wanny będą czyste.

Połącz sodę oczyszczoną i wybielacz, aby wyczyścić fugi.

Fuga wypełniająca szczeliny między płytkami  wygląda dobrze, gdy jest czysta, ale brud łatwo wkrada się w te małe szczeliny, sprawiając, że ściany wyglądają na brudne. Zastosuj pastę wykonaną z 3/4 sody oczyszczonej i 1/4 wybielacza do fugi, nanieś na brudne fugi na 30 minut, by następnie usunąć ją szczotką do szorowania lub szmatką.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię