Jak konserwować skórzane dodatki? Kilka porad dla posiadaczy wyrobów galanteryjnych

0
1362
Jak prawidło dbać o galanterię skórzaną? Brak stosownej wiedzy na temat odpowiedniego konserwowania tak delikatnych i wymagających specjalnych zabiegów akcesoriów może skutkować zupełnym zniszczeniem produktu. Poniżej kilka cennych porad dla właścicieli galanteryjnych dodatków niezorientowanych w tematyce ich pielęgnacji.

Skóra naturalna króluje

Jakby tak przejrzeć oferty popularnych sklepów z dodatkami typu janpolbis.pl, od razu rzuca się w oczy trafne spostrzeżenie, że najbardziej rozpowszechnione, a zarazem i cieszące się zdecydowanie największą popularnością wśród konsumentów, okazują się przedmioty ze skóry naturalnej. Są one trwałe, mocne, wytrzymałe, a do tego mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, o ile oczywiście zastosujemy względem nich odpowiednią pielęgnację. Torebki, paski, czy portfele i portmonetki – nie ma znaczenia, bowiem wszystkie akcesoria potrzebują nie tylko skrupulatnego i pieczołowitego czyszczenia, ale i ochrony przed utratą koloru oraz przemoknięciem. Niestety jednak, każdy typ skóry wymaga nieco innej pielęgnacji.

Skóra licowa

Akcesoria ze skóry licowej, jak te dostępne na janpolbis.pl, obowiązkowo trzeba regularnie czyścić, koncentrując się na usuwaniu z nich wszelkich drobnych zabrudzeń. Najlepiej sprawdzi się delikatnie zwilżona szmatka czy miękka w dotyku ściereczka. By uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto zafundować skórzanym wyrobom lekkie polerowanie. Na rozmaite zacieki czy przebarwienia na pewno pomocny okaże się roztwór octu. Nie przesadzajmy natomiast ze zbyt silnym moczeniem torby czy portfela, ponieważ na przesiąkniętej wodą skórze nierzadko zostają ciężkie do usunięcia zabarwienia.

Skóra zamszowa

W przypadku skór licowych trzeba zachować ostrożność, ale jeszcze bardziej czujnym i uważnym musimy być, decydując się na samodzielne pielęgnowanie skór zamszowych, gdyż to właśnie ten rodzaj galanterii okazuje się najbardziej wymagający. Podstawą jest – podobnie jak wyżej już wspomnieliśmy – usunięcie zabrudzeń, a w tym celu przyda się zastosowanie specjalnych szczotek. Ruchy powinny być zaś robione zgodnie z kierunkiem układania się włosia. Dzięki temu nie ma mowy o uszkodzeniu powierzchni przedmiotu. Jeżeli zamsz jest lekko zatłuszczony albo odbarwiony, trzeba zastosować fachowe preparaty czyszczące, ale można również wybrać sprawdzone domowe sposoby na usuwanie tłustych plam w postaci naniesienia na zabrudzenie drobniutko startej kredy, która doskonale wchłania tłuszcz. Jako konserwację tego typu skór rozumie się też ich ochronę przed nasiąknięciem wodą oraz zbytnim zawilgoceniem. W tym celu dobrze sprawdzą się specjalistyczne impregnaty, najlepiej te w sprayu.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię