Czy warto kupić poduszkę do karmienia niemowlaka?

0
1943
Poduszki do karmienia mają wiele zalet, dzięki którym zyskały ogromną popularność. Ich ogromna różnorodność, sprawia że każda mama znajdzie coś dla siebie.

Poduszki do karmienia to stosunkowo nowy wynalazek. Zdobył on jednak już uznanie wielu mam. Producenci co rusz wymyślają, nowe, lepsze, bardziej optymalne rozwiązania, dzięki którym karmienie piersią czy nawet butelką jest o wiele wygodniejsze. Odpowiednio dobrany materiał, rozmiar i kształt sprawiają, że nie da się ich zastąpić tradycyjną poduszką. Pomimo tego rodzice wciąż głowią się czy warto kupić poduszkę do karmienia dla niemowlaka.

Z czego wykonana jest poduszka do karmienia?

Wiele mam zastanawia się, z czego wykonana jest poduszka do karmienia, czym różni się od zwykłej. Otóż taka specjalistyczna poduszka posiada najczęściej bawełniane pokrycie, które jest miękkie i delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. Dodatkowo jest zdejmowane, dlatego można go w każdej chwili wybrać. Z kolei wypełnieniem zazwyczaj jest poliestrowy granulat lub włókna silikonowe, które spełniają wszelkie standardy, więc są w pełni bezpieczne dla naszego maleństwa. Ostatnio popularne stają się także poduszki z naturalnym wypełnieniem np. z plewy orkiszowej. Na uwagę zasługują także modele, które posiadają możliwość regulacji wypełniania. W praktyce oznacza to, że w zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wyjąć lub włożyć odpowiednią ilość wypełnienia, przez co poduszka staje się wyższa lub niższa.

Rodzaje poduszek do karmienia

W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych dostępne są różne rodzaje poduszek do karmienia. Ich szeroki wybór sprawia, że z łatwością można dopasować najodpowiedniejszy model do swoich i dziecka potrzeb. Największą popularnością cieszą się poduszki w kształcie litery U lub w kształcie księżyca, banana czy rogala. Owiją się je wokół tali, dzięki czemu maluszek jest stabilniej i wyżej podparty, co ułatwia mu jedzenie. Ciekawą alternatywą są także poduszki do karmienia na rękę. Uznanie zyskały także modele w kształcie ćwiartki arbuza. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych poduszek te zamiast do podnoszenia dziecka, służą do unoszenia piersi. Z tego powodu należy dopasować ich wielkość do rozmiaru biustu. Istnieją także prostokątne poduszki, które wyposażone są w specjalną nakładkę umożliwiająca uniesienie główki dziecka do piersi.

Zalety poduszki do karmienia

Zalety poduszki do karmienia są nieocenione. Po pierwsze  umożliwia ona wygodne ułożenie dziecka wyżej, w taki sposób, aby przedramiona były odpowiednio wsparte i nie męczyły się. Ponadto te w kształcie rogala czy księżyca ułatwiają karmienie w wielu pozycjach. Owinięta wokół talii kobiety poduszka wspiera utrzymanie naturalnej wyprostowanej postawy, która minimalizuje bóle w dolnej części kręgosłupa. Za sprawą odpowiedniej wielkości i twardości poduszki, każde karmienie niemowlaka jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Poduszka do karmienia jest dużym ułatwieniem codziennego karmienia niemowlaka. Współcześnie produkowane modele są wykonane z najlepszych rodzajów materiałów, które zapewniają optymalny komfort zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.

Artykuł powstał przy współpracy z https://malaboo.pl/

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię