Jak Polacy lubią kawę?

0
1041

Machiatto, frappe, espressso, latte, mocca, flat white, americano, po wiedeńsku, irlandzku i turecku. Rodzajów kaw istnieje niezliczona ilość, a każdy z nas posiada swoją własną ulubioną. Jednak jak wynika z przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia badań ulubioną kawą wśród Polek jest ta podawana z dużą ilością mleka, czyli latte. Panowie wciąż bardziej od kremowo – mlecznej kawy z pianą, wolą tradycyjnie mocne espresso.

Różnice w preferencjach nie przeszkadzają jednak wzrostowi popularności kawiarni, których w Polsce z roku na rok wciąż przybywa. Coraz większe zaufanie na krajowym rynku konsumenckim przeżywają kawiarnie sieciowe. Dobrą popularnością cieszą się także małe, lokalne kawiarnie, bary kawowe i kawiarnie otwierane w centrach handlowych oferujące dobrą kawę w nieco niższych cenach.

Po najpopularniejszą kawę (cafe latte) najchętniej sięgają panie z przedziału wiekowego 20-29. Czym latte paniom imponuje najbardziej? Otóż konsumentki wybierające ten rodzaj kawy, deklarują przede wszystkim zamiłowanie do jego łagodnego smaku. Ważną rolę dla odbiorców odgrywa też dobrze spienione mleko stanowiące górną warstwę kawy. Gęsta, mleczna piana serwowana w latte i latte machiatto, to również podstawa udanego cappuccino. Wywodząca się z Włoch kawa przygotowywana na bazie espresso i spienionego mleka, to według badań ulubiony rodzaj kawy wśród… polskich nastolatek. Najprawdopodobniej dlatego ten typ kawy serwowany jest nie tylko w typowych kawiarniach, ale także barach szybkiej obsługi, restauracjach typu fast food i na stacjach benzynowych. Z badań wynika że mimo wciąż rosnącej popularności kawy wypijanej na mieście, wciąż chętnie sięgamy po kubek gorącego napoju w domu w gronie rodziny lub znajomych. Być może spowodowane jest to tradycją przyjmowania w Polsce gości, a być może czynnikiem decydującym o wyborze miejsca picia kawy są wysokie ceny oferowane przez kawiarnie. Mimo, że Polacy przekonują się do kaw oferowanych w segmencie premium, wciąż aż co piąty z nich uważa iż ceny oferowane w sieciowych kawiarniach są dla niego zbyt wysokie.kawa (3)

Dlatego też coraz częściej decydujemy się na zakup sprzętu pomocnego do przygotowania ulubionej kawy w domu. By codziennie zachwycać się aromatyczną kawą w domowym zaciszu, wcale nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. Wystarczy kupić kawiarkę, czyli urządzenie które pozwoli nam przygotować dobrą kawę pozbawioną nielubianych przez wielu fusów. Przeszkody nie stanowi tu już nawet posiadanie kuchenki indukcyjnej. Rynek oferuje bowiem kawiarki na indukcję. Nie odbiegające wyglądowo od tradycyjnych kawiarki nie tylko pozwalają na przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy, ale także wzbogacają kuchenne wnętrze nietypowym designem i elegancją. Kawiarki na indukcję podobnie jak te tradycyjne (na palnik gazowy) są wykonywane z dobrej jakości materiałów, odpornych na wysokie temperatury. Oczywiście, uchwyty w tego typu urządzeniach, podobnie jak inne sprzęty przystosowane do indukcji, posiadają elementy nienagrzewające się.

Autor artykułu:

artykuł powstał we współpracy z Cook Store

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię