Jak rozpocząć pracę w branży eventowej?

0
677
Branża eventowa kojarzy się z ciągłymi wyzwaniami, zmieniającymi się projektami i kolorowym światem artystów. Co jakiś czas ewoluują w niej również nowe, interesujące zawody, związane z rozwojem tego sektora. Nic dziwnego, że przyciąga osoby, które dopiero rozpoczynają karierę, jak i ludzi z pokrewnym doświadczeniem, którzy chcieliby się przebranżowić. Jak rozpocząć pracę związaną z eventami i czy jest to branża dobra dla każdego?

Czy praca przy eventach jest dla Ciebie?

Praca związana z planowaniem i organizacją różnego typu wydarzeń wydaje się wielu osobom bardzo atrakcyjna. Trzeba jednak wiedzieć, jaka jest jej specyfika. Wiąże się ona z ciągłymi, nowymi wyzwaniami, w których mamy szanse się wykazać. To zadania zarówno czysto organizacyjne, ale również związane z marketingiem, negocjacjami handlowymi, czy współpracą z ludźmi. Event managerowie często podkreślają, że nie wiedzą, jak będzie wyglądał ich kolejny dzień pracy i jakie problemy przyjdzie im rozwiązać. Z pewnością nie jest to branża dla osób, które cenią stagnację i rutynę. Ciągła mobilność i konieczność bycia elastycznym nie będzie odpowiadała każdemu. Jeśli jednak czujesz ekscytację, czytając te słowa, może to być znak, że odnajdziesz się w jednym z zawodów oferowanych przez branżę eventową.

Zawody w branży eventowej

W czasach, gdy organizacja eventów była kiełkującą gałęzią marketingu, firmy czy agencje zwykły zatrudniać po prostu specjalistów ds. eventów. Obecnie zawodów związanych z branżą jest więcej, co świadczy tylko o tym, jak prężnie rozwija się ten sektor. Specjaliści mogą awansować na Event Managerów czy dyrektorów działów. Osobną działką zajmują się osoby na stanowisku Event Designera, którego zadaniem jest opieka nad wizualną częścią wydarzenia. Spotykamy również reżyserów eventów, odpowiedzialnych za scenariusze i realizację imprezy od strony programowej. Jeszcze inną dziedziną zajmują się wedding plannerzy, których praca polega na organizowaniu szczególnych wydarzeń, jakimi są śluby i wesela.

Branża eventowa – jak zacząć?

Dobrą wiadomością dla osób, które chciałyby się związać z branżą, jest fakt, że podlega ona nieustannemu rozwojowi. To tworzy wiele szans i możliwości dla tych, którzy posiadają wiedzę czy doświadczenie dotyczące różnych kwestii, bez której eventy nie mogą się obejść, takich jak marketing, zarządzanie projektami, prawo autorskie, negocjacje handlowe, tworzenie umów, organizacja wydarzeń. Nie musimy mieć ukończonych studiów ze wszystkich tych dziedzin, aby być dobrym specjalistą ds. eventów. Potrzebujemy jednak konkretnej i przydatnej wiedzy z wymienionych obszarów. Jak ją zdobyć? Możemy oczywiście czytać fachowe blogi, książki lub szkolić się na kursach, jakie oferuje między innymi https://emtg.pl/. Kursy dla startujących w branży oraz dla specjalistów, są doskonałym sposobem na ugruntowanie teorii i wprowadzenie jej w życie na podstawie konkretnych przykładów. Ułatwią także nawiązanie kontaktów zawodowych i rozmowy z przyszłym pracodawcą.

Pierwsze szlify w zawodzie możemy zdobywać w wielu miejscach: działach marketingu, agencjach eventowych i artystycznych, instytucjach kultury, galeriach sztuki czy wytwórniach płytowych.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię