Jak sprawić by biel nie stała się żółcią pomimo upływu czasu.

0
1280
Biel to kolor, który towarzyszy każdemu z nas. Nosimy białe rzeczy, poruszamy się białymi samochodami czy piszemy na białych kartkach. Kolor ten jest symbolem blasku i harmonii, przez co tak często wybieramy go w wielu aspektach naszego życia. Jego uniwersalność sprawia, że jest często wybierany nie tylko jako kolor przedmiotów, którymi się otaczamy, ale również jako element przewodni w kolorystyce wnętrz i mebli. Za pomocą bieli możemy bowiem nadać pomieszczeniom niesamowitego blasku, ale i z powodzeniem tworzyć połączenia na zasadzie kontrastów z innymi nieco bardziej odważnymi odcieniami.

Niestety nie może być tak kolorowo, ponieważ białe meble łatwiej poddają się zabrudzeniom, a czyszczenie wymaga nieco więcej ostrożności i dokładności. Jednym z najbardziej popularnych mebli, których czyszczenie spędza niejednemu sen z powiek, są białe sofy. Jest to jeden z mebli, bez którego żaden salon się nie może obyć. Kwestia komfortu jest tutaj najważniejsza i jeśli już dokonasz tego istotnego wyboru, warto również zadbać o odpowiednią impregnację.

Odpowiednie podejście to podstawa.

Najważniejsze pytanie, jakie musisz sobie zadać przed wyborem idealnego produktu do czyszczenia, dotyczy materiałów, z jakich zrobiony jest dany mebel. Inne środki wykorzystasz do konserwacji płyty MDF, inne do skóry a jeszcze inne tworzyw sztucznych.

Zanim użyjesz jakichkolwiek preparatów, powinieneś oczyścić meble z wierzchniej warstwy kurzu. Najlepiej użyć do tego ściereczki lub pędzelka, dzięki czemu nie uszkodzimy materiału, a pozbędziemy się grubszych zanieczyszczeń.

Następny etap to wybór odpowiednich detergentów. Jest to bardzo istotne, ponieważ zbyt silny może zniszczyć lub odbarwić materiał. Ważne jednak, żeby odpowiednio dostosować płyn do materiału. Dla produktów skórzanych lepsze będą produkty z olejkiem natłuszczającym. Uelastycznia to materiał i sprawia, że dłużej zachowuje naturalny wygląd. Ważne jest również, by wybierać odpowiednie ściereczki. Najlepsza będzie tutaj mikrofibra, jednakże należy unikać chropowatych powierzchni i gąbek. Nie wpływa to najlepiej na preparaty i może niekorzystnie zadziałać również na czyszczone powierzchnie.

dności warto jednak zastanowić się nad zakupem białych mebli, ponieważ nadają one wnętrzom niesamowitego charakteru. Oczywiście czyszczenie wymaga nieco więcej ostrożności, lecz jeśli będziecie używać odpowiednich preparatów, to nic złego nie będzie miało miejsca, a wasze meble będą wyglądać dobrze przez cały czas. Jeśli chcielibyście zasięgnąć ciekawych inspiracji na aranżacje wnętrz, ale nie jesteście pewni, jak mogły by one wyglądać zapraszamy do wielu e-sklepów z ofertą mebli wypoczynkowych , gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie sklepu www.edinos.pl posiadają min. białe kanapy do pokoju, meble drewniane oraz wiele dodatków i elementów wyposażenia w najlepszych cenach. Równie bogatą ofertę mebli znajdziesz także w znanym europejskim e-sklepie www.sofology.co.uk. Dzięki bogatej ofercie na ryku e-commerce, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię