Jak urządzić pokój dla ruchliwego dziecka?

0
2257

Urządzić pokój dla ruchliwego, nadpobudliwego dziecka to nie lada wyzwanie. Jeśli chcemy, by chętnie spędzał tam czas nie nudząc się, przemyślmy każdy element. Warto pamiętać, że gdy pokój dla takiego dzieciaka nie będzie posiadał żadnych akcesoriów ruchowych, to na pewno pociecha nie będzie chciała spędzać tam czasu. I skończy się na nieustannym marudzeniu: mamo, ja się nudzę! Mało tego, dzieciak będzie biegał nam po domu i wspinał się po meblach, przysparzając nas o zawał serca. 

 

 

Co powinno znaleźć się w takim pokoju? Do wyboru mamy kilka opcji:

  • ścianka wspinaczkowa
  • huśtawka
  • drabinka
  • liny do bujania
  • materac do fikołków
  • czarna ściana tablicowa

Wszystkie te rzeczy można zakupić w sklepach, wystarczy poszukać w internecie. Chociażby Ikea posiada bujak na linie, mocowany do sufitu. Specjalne czarne farby do pisania po nich kredą, oferuje już niemal większość sklepów budowlanych.

To co zamieścimy w pokoju naszego nie mogącego usiedzieć na miejscu dziecka, zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. Im większy pokój, tym więcej gadżetów da się umieścić. Jeśli pokoik jest niewielki, zdecydujmy się na jeden element.

Fajnym pomysłem są też łóżka jak domki czy statki, które pobudzają wyobraźnię dziecka i zapraszają do zabawy.

Oczywiście trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Decydując się na ściankę wspinaczkową czy drabinkę nie zapomnijmy zabezpieczyć podłogi miękkim materacem, który ochroni dziecko w razie upadku. Liny do bujania nie zawieszamy za wysoko, tak ja huśtawki. Zapraszamy do przejrzenia poniższej galerii.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię