Jak wybrać dobry krem nawilżający do skóry atopowej?

0
1362
Jak wybrać dobry krem nawilżający do skóry atopowej?
Atopowe zapalenie skóry to dolegliwość, która dotyka przede wszystkim dzieci, i w wielu przypadkach zwyczajnie się z niej wyrasta. Zdarza się jednak, że problemy ze skórą atopową pojawiają się także u dorosłych. Z uwagi na uciążliwe i nieprzyjemne objawy, takie jak zaczerwienienie, podrażnienia czy nawet grudki i małe ranki, skóra atopowa potrzebuje troskliwej opieki, opartej przede wszystkim na regularnym nawilżaniu. Jaki powinien być dobry krem nawilżający do skóry atopowej i jak wybrać idealny dla swoich potrzeb kosmetyk tego typu?

Krem nawilżający do skóry atopowej – na co zwrócić uwagę?

Atopowe zapalenie skóry – w największym skrócie – jest chorobą polegającą na zaburzeniach nawodnienia skóry, rozluźnieniu połączeń pomiędzy budującymi ją komórkami i w konsekwencji rozwijaniu się stanów zapalnych skóry pod wpływem kontaktu z różnego rodzaju alergenami. Jej leczenie i łagodzenie jej objawów powinno więc polegać na przywracaniu skórze szczelności i odbudowywaniu naturalnych barier ochronnych. Głównym wrogiem okazuje się więc nadmierna suchość skóry.

By ją zwalczać, potrzebny jest dobry i skuteczny krem nawilżający do skóry atopowej. Jeśli chcesz, by dobrze sprawdził się w swojej roli, powinien mieć maksymalnie prosty skład bez barwników, parabenów i innych potencjalnych alergenów. Niezwykle ważna jest też konsystencja kremu nawilżającego – bogata, kremowa, ale też szybko wchłaniająca się (tak, by kremu można było używać kilka razy dziennie, bez długiego oczekiwania, aż wniknie w skórę). Krem nawilżający do skóry atopowej musi też zawierać składniki kojące i łagodzące podrażnienia, by móc przynosić ulgę napiętej, piekącej i swędzącej skórze.

Dobrym przykładem spełniającego te wymagania oraz sprawdzonego przez atopików i polecanego przez dermatologów kremu tego typu jest bogaty krem intensywnie nawilżający Mixa Hyalurogel. Dzięki zawartości czystego kwasu hialuronowego odżywia i koi skórę, zapewniając jej uczucie komfortu na długi czas oraz sprawiając, że wygląda na gładszą i wypełnioną. Wspomaga też naturalną barierę skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników wewnętrznych. Co ważne, mimo gęstej, kremowej formuły szybko się wchłania.

Pielęgnacja skóry atopowej – nie tylko krem

Dobry krem nawilżający do skóry atopowej to, jak już wyjaśniliśmy, podstawa w codziennej pielęgnacji tego typu skóry. By jednak nie sabotować działania samego kremu, trzeba pamiętać, aby inne kosmetyki – przede wszystkim te myjące – były dostosowane do potrzeb skóry atopowej. Powinny więc przede wszystkim być delikatne i nie niszczyć naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry. Zdecydowanie należy też unikać długiego kontaktu skóry z wodą, który – paradoksalnie – sprzyja jej przesuszaniu się. Dla atopików lepsze od kąpieli będą letnie prysznice. Zimą warto pamiętać o dodatkowej ochronie skóry twarzy i dłoni przed niskimi temperaturami i silnym wiatrem. Szalik i rękawiczki z miękkiego materiału okażą się twoimi największymi sprzymierzeńcami.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię