Pierwsze wakacje z dzieckiem? Wykup dobre ubezpieczenie turystyczne!

0
1418
Niezależnie od tego, czy Twój maluch ma zaledwie kilka miesięcy, czy już parę lat — pierwszy wspólny zagraniczny wyjazd zawsze jest tak samo ekscytujący! Na pewno pamiętałaś o starannym zaplanowaniu wszystkich szczegółów. Nie powinna umknąć Ci także konieczność wykupienia dobrego ubezpieczenia turystycznego. Zobacz, na co zwrócić uwagę, jeśli planujesz wypad z małym dzieckiem.

Zadbaj o zdrowie swoje i malucha

Wybierając ubezpieczenie podróżne, największą uwagę przywiązuje się zwykle do kwestii związanych ze zwrotem ewentualnych kosztów leczenia, hospitalizacji czy ratownictwa. Słusznie, ponieważ za granicą mogą być one niezwykle wysokie — dlatego rozsądne wydaje się zabezpieczenie się poprzez zapłacenie stosunkowo niewysokiej składki ubezpieczeniowej.

Wyjeżdżając z małym dzieckiem, trzeba w szczególności liczyć się z możliwością nieszczęśliwego wypadku — mimo najszczerszych chęci trudno jest upilnować rozbrykanego kilkulatka, a złamana noga, skaleczenia czy stłuczenia nie są na wakacjach rzadkością. Podczas zagranicznych podróży nietrudno też o zatrucie pokarmowe, przeziębienie bądź inne zdrowotne problemy — mając dobre ubezpieczenie, nie musisz się tym przejmować, ponieważ Twoje dziecko będzie miało zagwarantowaną bezpłatną i profesjonalną opiekę.

Sprawdź dokładnie, jaki zakres posiada konkretne ubezpieczenie turystyczne. Czy zakłada zwrot kosztów leczenia i hospitalizacji, wizyt u specjalistów i badań specjalistycznych, a także zabiegów i operacji, transportu medycznego oraz ratownictwa? Niektóre droższe pakiety obejmują nawet zwrot kosztów związanych z zakupem leków lub innych produktów medycznych.

Pakiet Assistance: komfort w nieprzewidzianych sytuacjach

Podczas rodzinnych wakacji często dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki odpowiednio szerokiemu zakresowi pakietu Assistance możesz mieć pewność, że nawet za granicą otrzymasz szybkie i profesjonalne wsparcie.

Jadąc za granicę samochodem, koniecznie zwróć uwagę na takie aspekty jak np. limit kilometrowy holowania czy usługi dodatkowe — wypożyczenie auta zastępczego bądź zapewnienie noclegu na czas naprawy auta.

Jeśli wybierasz się na wakacje sama z dzieckiem, zastanów się nad wykupieniem opcji zapewniającej opiekę nad dzieckiem, w razie gdyby cokolwiek Ci się stało. Jeśli np. znajdziesz się w szpitalu, dziecko będzie miało zapewniony nocleg, opiekę i wyżywienie. Warto poszukać też polisy gwarantującej zwrot kosztów w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu z wakacji — jest to możliwe np. gdy umrze lub ciężko zachoruje bliska osoba, dojdzie do włamania do Twojego mieszkania itp.

OC w życiu prywatnym — dlaczego warto wykupić to ubezpieczenie?

Małe dziecko to prawdziwy skarb — ale sama świetnie zdajesz sobie sprawę, jak trudno za nim czasem nadążyć. Wystarczy chwila, aby stłuc gablotę w drogim hotelu, wylać napój na laptopa przypadkowej osoby w kawiarni czy porysować czyjś pojazd. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni Twój domowy budżet przed koniecznością zapłacenia z własnej kieszeni odszkodowania, jeśli spowodujesz szkodę osoby trzeciej. Przyda się również, jeśli np. jadąc na rowerze, niechcący kogoś potrącisz lub w innej sytuacji, w której ktoś ucierpi z Twojego powodu lub przez działanie Twojego dziecka.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię