Jak wybrać grę na konsolę dla nastolatka? Zobacz, na co warto się zdecydować!

0
3241
Trudno chyba znaleźć nastolatka, który nie uwielbia spędzać czasu, grając na konsoli. To świetny sposób na oderwanie się od szkolnych obowiązków i rozerwanie się nie tylko w pojedynkę, ale również w gronie przyjaciół. Na rynku znajdziesz szeroki wybór gier na konsolę — które propozycje są warte rozważenia?

Symulatory sportowe — nie tylko dla chłopaków!

Uniwersalnym rozwiązaniem, które spodoba się niemal każdemu chłopakowi, ale też — o czym warto pamiętać — naprawdę wielu dziewczynom, są symulatory sportowe. Dzięki tego typu grom gracz może wcielić się w postać znanego piłkarza, zawodnika sztuk walki czy hokeistę. Dostarcza to mnóstwo wspaniałych sportowych emocji, a czasem zachęca też do podjęcia wysiłku fizycznego w realnym świece.

Do najbardziej znanych i pożądanych należy kultowa gra na konsolę fifa 19. Jest to gra wyróżniająca się niezwykle dynamiczną taktyką, realistycznymi animacjami oraz możliwością kierowania prawdziwymi zawodnikami znanych drużyn piłkarskich. Rozgrywkę można przeprowadzić w pojedynkę lub oddać się tej pasjonującej zabawie razem z przyjaciółmi.

Wśród gier sportowych znajdziesz też m.in. EA Sports UFC 3 (dla miłośników sztuk walki MMA) czy NHL 19 (zabierze gracza w fascynujący świat hokeja).

Zostań legendarnym kierowcą rajdowym

Specyficznym rodzajem gier sportowych są tzw. gry wyścigowe, w których możesz zasiąść za kierownicą kultowych pojazdów rajdowych i spróbować swoich sił w niesamowitych wyścigach. Rozwijasz zawrotną prędkość, omijasz przeszkody, a czasem również podziwiasz niezwykłe krajobrazy rozpościerające się wokół. Wyścigi to rozrywka, którą ceni sobie większość nastolatków — będzie zatem strzałem w dziesiątkę. Do wyboru masz m.in. takie pozycje jak Need for Speed, The Crew bądź F1 2018 – Edycja Mistrzowska.

Gry symulacyjne: uczą cierpliwości oraz logicznego myślenia

Mądrym wyborem w przypadku nastolatków będą różnego rodzaju gry symulacyjne, w których wcielić się możesz w role osób wykonujących najróżniejsze zawody. O ile może wcielanie się w rolę złodziei w popularnym Thief Simulator nie posiada wielu walorów edukacyjnych, o tyle już symulatory rolnicze czy wędkarstwa potrafią rozwinąć ciekawość nastolatka, nauczyć go cierpliwości i systematycznego dbania o swoje wirtualne „imperia” (sprawdź np. Farming Simulator 19 czy Pro Fishing Simulator).

Ciekawym wyborem będzie też symulator Generalne Remonty Domów: House Flipper — w tej oryginalnej grze dziecko ma możliwość nie tylko dowiedzenia się jak krok po kroku odnowić budynek, ale też poznania podstaw przedsiębiorczości, wciela się bowiem w przedsiębiorcę-inwestora.

Gry przygodowe oraz gry akcji

Nie ulega wątpliwości, że wiele nastolatków uwielbia również gry przygodowe, gry akcji, a także popularne strzelanki. Musisz jednak zachować ostrożność przy wyborze takich pozycji — nie zapomnij o ograniczeniach wiekowych!

Wśród gier akcji i gier przygodowych przeznaczonych dla dzieci od 12 roku życia znajdziesz m.in. Marvel’s Spider-Man, Grand Theft Auto czy God of War. Jeśli chodzi o strzelanki, od 12 lat grać można m.in. w Battlefield, RIGS: Mechanized Combat League VR czy Uncharted 4: Kres Złodzieja. Zawsze jednak zastanów się przed zakupem tego typu gry, czy dziecko jest na pewno dostatecznie dojrzałe do takiej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię