Jak wybrać grę na konsolę dla nastolatka? Zobacz, na co warto się zdecydować!

0
3422
Trudno chyba znaleźć nastolatka, który nie uwielbia spędzać czasu, grając na konsoli. To świetny sposób na oderwanie się od szkolnych obowiązków i rozerwanie się nie tylko w pojedynkę, ale również w gronie przyjaciół. Na rynku znajdziesz szeroki wybór gier na konsolę — które propozycje są warte rozważenia?

Symulatory sportowe — nie tylko dla chłopaków!

Uniwersalnym rozwiązaniem, które spodoba się niemal każdemu chłopakowi, ale też — o czym warto pamiętać — naprawdę wielu dziewczynom, są symulatory sportowe. Dzięki tego typu grom gracz może wcielić się w postać znanego piłkarza, zawodnika sztuk walki czy hokeistę. Dostarcza to mnóstwo wspaniałych sportowych emocji, a czasem zachęca też do podjęcia wysiłku fizycznego w realnym świece.

Do najbardziej znanych i pożądanych należy kultowa gra na konsolę fifa 19. Jest to gra wyróżniająca się niezwykle dynamiczną taktyką, realistycznymi animacjami oraz możliwością kierowania prawdziwymi zawodnikami znanych drużyn piłkarskich. Rozgrywkę można przeprowadzić w pojedynkę lub oddać się tej pasjonującej zabawie razem z przyjaciółmi.

Wśród gier sportowych znajdziesz też m.in. EA Sports UFC 3 (dla miłośników sztuk walki MMA) czy NHL 19 (zabierze gracza w fascynujący świat hokeja).

Zostań legendarnym kierowcą rajdowym

Specyficznym rodzajem gier sportowych są tzw. gry wyścigowe, w których możesz zasiąść za kierownicą kultowych pojazdów rajdowych i spróbować swoich sił w niesamowitych wyścigach. Rozwijasz zawrotną prędkość, omijasz przeszkody, a czasem również podziwiasz niezwykłe krajobrazy rozpościerające się wokół. Wyścigi to rozrywka, którą ceni sobie większość nastolatków — będzie zatem strzałem w dziesiątkę. Do wyboru masz m.in. takie pozycje jak Need for Speed, The Crew bądź F1 2018 – Edycja Mistrzowska.

Gry symulacyjne: uczą cierpliwości oraz logicznego myślenia

Mądrym wyborem w przypadku nastolatków będą różnego rodzaju gry symulacyjne, w których wcielić się możesz w role osób wykonujących najróżniejsze zawody. O ile może wcielanie się w rolę złodziei w popularnym Thief Simulator nie posiada wielu walorów edukacyjnych, o tyle już symulatory rolnicze czy wędkarstwa potrafią rozwinąć ciekawość nastolatka, nauczyć go cierpliwości i systematycznego dbania o swoje wirtualne „imperia” (sprawdź np. Farming Simulator 19 czy Pro Fishing Simulator).

Ciekawym wyborem będzie też symulator Generalne Remonty Domów: House Flipper — w tej oryginalnej grze dziecko ma możliwość nie tylko dowiedzenia się jak krok po kroku odnowić budynek, ale też poznania podstaw przedsiębiorczości, wciela się bowiem w przedsiębiorcę-inwestora.

Gry przygodowe oraz gry akcji

Nie ulega wątpliwości, że wiele nastolatków uwielbia również gry przygodowe, gry akcji, a także popularne strzelanki. Musisz jednak zachować ostrożność przy wyborze takich pozycji — nie zapomnij o ograniczeniach wiekowych!

Wśród gier akcji i gier przygodowych przeznaczonych dla dzieci od 12 roku życia znajdziesz m.in. Marvel’s Spider-Man, Grand Theft Auto czy God of War. Jeśli chodzi o strzelanki, od 12 lat grać można m.in. w Battlefield, RIGS: Mechanized Combat League VR czy Uncharted 4: Kres Złodzieja. Zawsze jednak zastanów się przed zakupem tego typu gry, czy dziecko jest na pewno dostatecznie dojrzałe do takiej zabawy.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię