Jak wybrać nosidło dla dziecka? Praktyczne wskazówki

0
1252

Gdy na świecie pojawia się nowy członek rodziny, jej życie na jakiś czas wywraca się do góry nogami. Niezbędne jest przeorganizowanie codzienności i ustalenie priorytetów, dzięki którym możliwe będzie ponowne złapanie równowagi. W tym dość skomplikowanym okresie dobrze jest stawiać na rozwiązania, które mogą ułatwić funkcjonowanie z dzieckiem. Jednym z nich jest nosidło dla dziecka, dzięki któremu maleństwo może być blisko rodzica, ten zaś choć na chwilę odzyskuje wolne ręce. Podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się najlepiej.

Nosidło dla niemowlaka bardzo szybko podbija serca młodych rodziców. Dobrze dobrane, stanowi połączenie bezpieczeństwa i wygody w czasie użytkowania. Maluszek jest spokojny – jest bowiem otulony i znajduje się bezpośrednio przy rodzicu, dorosły zaś może w miarę swobodnie zająć się niektórymi z codziennych obowiązków. Musimy jednak podkreślić, że nie wszystkie nosidła dostępne na rynku są zaprojektowane w sposób w pełni akceptowalny. Niektóre nie uwzględniają potrzeb rozwojowych dziecka, co może przekładać się na problemy z układem kostnym i stawami w przyszłości. Właśnie dlatego w jednym miejscu zebraliśmy wszystkie informacje, które pomogą ci wybrać rozsądnie. Jakie nosidełko do noszenia dziecka będzie najlepsze?

Najważniejsze parametry

Nosidło dla dziecka ma nie tylko pięknie wyglądać i trafiać w gust rodziców. To bardzo ważne, by brać pod uwagę wyłącznie te modele, które są zaprojektowane w bezpieczny dla dziecka sposób i jednocześnie zapewniają wygodę (zarówno noszącemu, jak i noszonemu). Z naszego artykułu dowiesz się, co powinno zwrócić twoją uwagę w czasie zakupu.

Przede wszystkim pamiętaj, że nosidło dla dziecka musi być zaprojektowane z uwzględnieniem uwag specjalistów. Konieczna jest możliwość ustawienia nóżek niemowlaka w pozycji żabki, dzięki której nie dojdzie do niebezpiecznych zniekształceń. To jedyny sposób, by wybrany model nie stał się przyczyną poważnych problemów z układem ruchu w dorosłym życiu. Należy więc brać pod uwagę wyłącznie te produkty, które otrzymały Certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). Posiada je m.in. godne uwagi nosidło dla dziecka BeSafe, producenta bezpiecznych fotelików samochodowych.

Wybierając nosidło dla dziecka, zwróć również uwagę na materiały. To ważne, by było wykonane z elastycznego włókna, które pozwoli zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa niemowlaka. Aby produkt był naprawdę komfortowy (zarówno dla ciebie, jak i malucha), sięgnij po rozwiązania ze zdolnością pochłaniania wilgoci. To nie tylko uczucie świeżości, ale także skuteczne zabezpieczenie przed drobnoustrojami.

Nie możesz zapominać, że nosidło dla dziecka powinno być także wygodne dla samego noszącego. Aby to było możliwe, musi się dobrze dopasować do jego rozmiarów. Ważna jest możliwość regulacji pasów ramiennych – w modelu BeSafe Haven znajdziemy unikalną klamrę Flex-Shape Buckle, która obraca się w taki sposób, by idealnie dopasować się do ciała rodzica a służące do tego paski znajdują się z przodu, co wyraźnie poprawia komfort korzystania z produktu. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie go do rodziców o różnym wzroście i różnych wymiarach.

Jeszcze kilka lat temu jedynym bezpiecznym rozwiązaniem było noszenie dziecka przodem do rodzica. Obecnie możliwe jest odwrócenie malucha twarzą do świata, jednak należy pamiętać, że potrzebne jest odpowiednie nosidełko dla noworodka. Musi bowiem posiadać specjalną poduszkę, która równomiernie rozkłada ciężar ciała niemowlaka. Model BeSafe Haven został wyposażony w opatentowaną technologię Airgonomics, dzięki której chroni przed negatywnymi skutkami dla bioderek maluszka.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię