Kąpiel bobasa to niemałe wydarzenie! Podpowiadamy jak umilić ten czas maluchowi i rodzicom

0
801
balony do wody
Też Ci się zdarza, że podczas kąpieli Twoje dziecko nie jest zadowolone? Płacze, wyrywa się, rozchlapuje wodę, a może już samo włożenie go do wanienki jest nie lada wyzwaniem? Przez to ten wieczorny rytuał zamiast okazją do budowania więzi staje się tylko przykrym obowiązkiem, którego z chęcią byś uniknął. Ale nie załamuj się! Na szczęście mamy na to rozwiązanie. Zobacz, jak zamienić zwykłą kąpiel w dobrą zabawę, i raz na zawsze zapomnij o związanych z nią nerwach.

Zmień podejście dziecka do kąpieli

Jeśli maluch zapamiętał kąpiel jako coś, co mu się nie spodobało, będzie się przed tym bronił. Jak zatem sprawić, by ta czynność nie kojarzyła mu się źle? Zanim przygotujesz wanienkę, zrób coś, aby się rozluźnił. Tobie też się to przyda. W końcu spokój to podstawa, a jeśli Ty będziesz się stresować, ten nerwowy nastrój udzieli się również dziecku. Puść mu wesołą muzykę, pobaw się z nim przez chwilę albo przeczytaj bajkę. To na pewno go rozweseli, dzięki czemu będzie o wiele łatwiej.

Odciągnij uwagę dziecka od kąpieli

Jeśli skupisz uwagę bobasa na czymś innym, nie zorientuje się tak szybko, że zaraz wsadzisz go do wody. W tym celu możesz ustawić wokół świecące zabawki, np. lamy czy poduszkę gwiazdkę. Ale najlepiej zainteresuj go swoją osobą. W końcu będziesz towarzyszyć mu podczas kąpieli przez cały czas. Jak to zrobić? Świetnie nadadzą się do tego kolorowe gadżety. Zabawne okulary przykują wzrok malucha i wywołają uśmiech na jego twarzy. Zamiast nich możesz też użyć peruki albo opaski z uszami czy rogami  – efekt będzie bardzo podobny. Wykorzystaj je już podczas rozbierania dziecka, przygotowywania kąpieli, a nawet po jej zakończeniu. Dzięki temu ten wieczorny rytuał zacznie mu się kojarzyć z czymś wesołym.

balony do kąpieli

Wrzuć coś do wody

Wbrew pozorom kąpiel to dla malucha idealna okazja do świetnej zabawy. Dla niektórych dzieci już samo pluskanie się w wodzie jest przednią rozrywką, ale inne potrzebują czegoś więcej. W takim przypadku postaw na najprostsze rozwiązanie. Wrzuć do wody kilka plastikowych piłeczek, np. z suchego basenu. Są kolorowe, a do tego lekkie, dzięki czemu będą unosić się na wodzie, a bobas z radością spróbuje je łapać. Innymi zabawkami, które sprawdzą się w kąpieli, są te dmuchane lub balony https://decomaxparty.pl/463-zestawy-balonow.

Mają ciekawsze kształty, więc wywołają większe zainteresowanie. Możesz w tym celu wykorzystać basenowe stojaki do drinków. Jeśli zaś Twoje dziecko woli wyławiać przedmioty z dna, włóż do wanienki kilka piłeczek kauczukowych. Postaw na te kolorowe – będą lepiej widoczne pod pianą.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię