Jak wybrać wózek wielofunkcyjny?

0
2362

Poszczególne wózki dla dzieci dostępne obecnie na rynku znacząco się od siebie różnią. Wybór najlepszego może sprawić więc niemałą trudność. Ważne jest, by znaleźć model, który będzie odpowiadał wszystkim twoim wymaganiom – zarówno pod względem wyglądu, jak i dostępnych w nim rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje wózek wielofunkcyjny, który może towarzyszyć wam od momentu narodzin aż do 3. roku życia. Jak wybrać najlepszy?

Czym są wózki 3w1?

Wózki wielofunkcyjne łączą w sobie wózek głęboki i spacerówkę. Ponadto rodzice mają możliwość zamontowania na ich stelażu odpowiednio dobranego fotelika samochodowego. To zatem jedyny wózek dla dzieci, który będzie towarzyszył twojej rodzinie od momentu pojawienia się na świecie dziecka do chwili, gdy ukończy ono 3 lata lub wcześniej samo zrezygnuje z jeżdżenia wózkiem. Wózki 3w1 jednak bardzo się między sobą różnią – aby wybrać najlepszy dla siebie i swojego malucha, musisz dobrze przeanalizować ich cechy.

Jak wybrać wózek wielofunkcyjny?

Wózki dla dzieci różnią się między sobą m.in. tym, jakie mają koła. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć, które będą najlepsze – ich rozmiar powinieneś dopasować do swoich potrzeb. W miejskiej okolicy z całą pewnością warto będzie postawić na wózek wielofunkcyjny, który posiada skrętne koła ze średnią amortyzacją. Okolice wiejskie i te dające możliwość częstych spacerów po leśnych ścieżkach to wyzwanie dla dużych pompowanych kół. Wybierz wtedy dobrą amortyzację, która skutecznie pochłania wstrząsy.

Przeglądając wózki 3w1, zwróć również uwagę na ogólne wymiary. W domu lub dużym mieszkaniu sprzęt o sporych gabarytach nie będzie ci specjalnie przeszkadzał. Istotne będzie tylko to, by wózek wielofunkcyjny po złożeniu zmieścił się w bagażniku twojego samochodu. Jeśli natomiast mieszkasz w skromnym M1 czy M2, skup się raczej na małych modelach. Przyjrzyj się również jego wadze – zwłaszcza w sytuacji, gdy w twoim bloku nie ma windy, a ty mieszkasz na jednym z wyższych pięter.

Każdy model – zarówno wózek głęboki, jak i wózek 3w1 – musi być łatwy do składania. Oczywiście nie każdy z nas lubi podróże i planuje z dzieckiem podbijać świat. Kiedy jednak przyjdzie ci zabrać maleństwo do lekarza lub skoczyć w odwiedziny do dziadków, szybko docenisz to udogodnienie. Ma ono ogromne znaczenie w nagłych przypadkach, gdy pod ręką nie ma drugiego rodzica czy innej osoby do pomocy.

wózek dla noworodka

 

Oczywiście, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wózki 3w1 muszą mieć pasy bezpieczeństwa i hamulce – nie tylko dobrej jakości, ale także na tyle skomplikowane w obsłudze, by nie poradziło sobie z nimi twoje dziecko. Wybierz pasy pięciopunktowe, które zapewniają skuteczną ochronę w czasie spacerów. Hamulec musi być natomiast na tyle skuteczny, by umożliwiał zatrzymanie się na pochyłym terenie. Zwróć również uwagę, czy pałąk bezpieczeństwa z przodu wózka został obity gąbką.

Nie możesz pominąć istotnej kwestii – wózek wielofunkcyjny powinien posiadać również atesty, które potwierdzą jakość jego wykonania. Szukaj znaku trójkąta z literką B w środku. Będziesz miał pewność, że wybrany model posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Czy warto kupić wózek wielofunkcyjny dla noworodka?

Wózek głęboki musi być najwyższej jakości. To właśnie w nim będziesz woził swoje nowonarodzone dziecko przez kilka pierwszych miesięcy życia. Wybierając najlepszy dla siebie model musisz wziąć pod uwagę gondolę – jej wielkość i głębokość. Jeśli zdecydujesz się na wózek wielofunkcyjny, nie skupiaj się jedynie na spacerówce. Dodana do niego gondola musi bowiem uwzględnić wszystkie potrzeby maleństwa: jej ściany powinny być sztywne i obite bezpieczną tkaniną z naturalnych materiałów. Z praktycznego punktu widzenia powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości.

Doskonałym rozwiązaniem jest wózek 3w1 Mima Xari. Jego wyjątkowy design od razu zwróci twoją uwagę, a to zaledwie jedna z wielu jego licznych zalet. Posiada solidne koła, które zagwarantują ci bezproblemowe poruszanie po zróżnicowanych terenach, w różnych – także nieprzychylnych – warunkach pogodowych. Bez trudu poradzisz sobie także z jego składaniem. Zwróć uwagę na innowacyjny system składania gondoli, który pozwoli ci zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca w samochodzie – opiera się na tym, że gondola schowana jest w siedzisku wózka. W ten sposób nie ma konieczności kupowania gondoli oddzielnie. Każdy rodzic doceni również możliwość obracania siedziska oraz regulowaną rączkę, którą można dopasować do wzrostu rodzica. Wózek wielofunkcyjny Mima Xari to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nietuzinkowy styl, ale także funkcjonalność. To co wyróżnia wózek Mima Xari, to możliwość samodzielnego konfigurowania wózka – można wybrać kolor ramy, siedziska i gondoli oraz wkładek dla dziecka. W ten sposób można stworzyć wózek, który będzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię