Jak zdjąć hybrydę w domu? Prosta instrukcja krok po kroku!

0
1354

Jak zmyć hybrydy?

Każda z kobiet świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że dłonie i paznokcie są jej niekwestionowaną wizytówką. To właśnie z tego powodu, manicure hybrydowy zyskał sobie ogromną popularność. Jest to świetny sposób na trwałe i niezwykle stylowe ozdobienie paznokci. Manicure hybrydowy zwykle wykonywany jest w salonie kosmetycznym i tam również powinien zostać ściągnięty. Nie da się jednak ukryć, że panie nie zawsze mają czas, by na proste ściągnięcie hybrydy z paznokci rezerwować wizytę u kosmetyczki. Okazuje się jednak, że mając konkretne przyrządy i preparaty, manicure hybrydowy można ściągnąć w domu. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z redaktor naczelną portalu z pomysłami na paznokcie!

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Jeśli z jakichś powodów nie możemy udać się na wizytę do kosmetyczki, a nasz manicure hybrydowy nie prezentuje się już zbyt estetycznie, wówczas zaczynamy szukać sposobów na to, jak można go ściągnąć. Oczywiście hybryda na paznokciu jest niezwykle trwała i bez odpowiednich akcesoriów i preparatów, niezwykle trudno będzie się nam jej pozbyć. Niemniej jednak warto pamiętać, że ściągnięcie starego manicure, który nie zachwyca już swoim wyglądem, w warunkach domowych jest jak najbardziej możliwe. Można do tego wykorzystać zarówno sposób przy użyciu frezarki, ale także i tradycyjny aceton. Obie te metody będą bowiem tak samo skuteczne i proste!

Przyrządy potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego

Wspomniane już zostało, że do usunięcia manicure hybrydowego we własnym zaciszu domowym, niezbędne będzie kilka przyrządów, które to zadanie znacznie ułatwią, a przede wszystkim nie doprowadzą do uszkodzenia płytki paznokcia. Tak więc co będzie potrzebne, by usunąć hybrydę we własnym zakresie? Otóż przygotujmy:

  • frezarkę lub aceton- to właśnie przy ich pomocy zdejmiemy manicure hybrydowy
  • waciki kosmetyczne
  • pilnik o niskiej gradacji lub bloczek polerski
  • patyczek drewniany lub kopytko
  • folie aluminiową lub specjalne klipsy- jeśli zdecydowałyśmy się na usunięcie hybrydy przy pomocy acetonu
  • oliwkę odżywczą do skórek i paznokci

Jak zmyć paznokcie hybrydowe acetonem?

Zacznijmy od tego, jak można zdjąć manicure hybrydowy przy pomocy acetonu. Otóż w pierwszej kolejności, przy pomocy pilniczka o niskiej gradacji należy delikatnie usunąć wierzchnią warstwę hybrydy, czyli top. Kolejno waciki należy dość obficie nasączyć acetonem i owinąć je wokół paznokcia. Warto zabezpieczyć je folią aluminiową lub specjalnymi klipsami, gdyż waciki z acetonem musimy trzymać przez co najmniej 15 minut. Po tym czasie można delikatnie zdjęć klipsy lub odwinąć folię aluminiową. Lakier hybrydowy powinien się nieco złuszczać i marszczyć, co jest dla nas sygnałem, że zaczął on odchodzić od płytki paznokcia. Wówczas przy pomocy drewnianego patyczka lub kopytka wystarczy go delikatnie zdjąć. Resztki lakieru, które nie zostały rozpuszczone przy pomocy acetonu, może ostrożnie spiłować z płytki paznokcia przy pomocy pilniczka lub bloczku polerskiego. Na koniec nałóżmy na paznokcie i skórki solidną porcję oliwki, gdyż aceton ma silne działanie wysuszające – podpowiada Karolina Rzepecka – kosmetolog marki pazuromaniaczki.pl.

Jak zdjąć hybrydy frezarką?

Zdejmowanie hybryd jest również możliwe w momencie, kiedy posiadamy frezarkę. Niemniej jednak warto być niezwykle ostrożnym w zakresie jej używania, gdyż jeden niepewny ruch, może się skończyć nawet przepiłowaniem płytki paznokcia. Tak więc znów przy pomocy pilniczka ściągamy wierzchnią warstwę hybryd, a następnie przystępujemy do frezowania. W pierwszej kolejności należy zacząć od niskich obrotów i delikatnie frezować powierzchnię paznokcia, aż do momentu w którym spod lakieru zacznie wystawać nasza naturalna płytka. Jeśli tylko się ona pojawi, natychmiast należy przerwać frezowanie w tym miejscu. Warto jednak pamiętać, by nie operować frezarką zbyt długo w jednym miejscu na paznokciu, a także by trzymać jej końcówkę pod lekkim kątem. W ten sposób szybko i skutecznie będzie można ściągnąć manicure hybrydowy. Resztki lakieru, które nie zeszły przy pomocy frezarki, możemy delikatnie spiłować. Na koniec zafundujmy paznokciom solidną porcję oliwki, które pozwoli zadbać również o nasze skórki.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię