Jaki pas do pończoch wybrać?

0
1649

Pas do pończoch jest jednym z najbardziej kobiecych akcesoriów. Może on pełnić zarówno funkcję praktyczną – gdyż umożliwia on wygodne noszenie pończoch, które często bez niego się zsuwają, ale może też być elementem bielizny, a więc piękną i seksowną ozdobą kobiecej garderoby.

Pas do pończoch jest jednym z najbardziej kobiecych akcesoriów. Może on pełnić zarówno funkcję praktyczną – gdyż umożliwia on wygodne noszenie pończoch, które często bez niego się zsuwają, ale może też być elementem bielizny, a więc piękną i seksowną ozdobą kobiecej garderoby. W sklepach znajdziemy przynajmniej kilka różnych rodzajów takiego pasa, na przykład w sklepie internetowym Lamai (a bezpośrednio pod linkiem https://www.lamai.pl/bielizna/pas-do-ponczoch) znajdziemy szereg interesujących produktów tego rodzaju. Jednak, czym kierować się podczas dokonywania zakupu i na jaki model się zdecydować?

Pasy do pończoch i ich różne rodzaje

Oczywiście, oprócz tego, że taki pas może być wykonany z różnego rodzaju tkanin, bardziej elastycznych czy też z mniejszą lub większą ilością ozdób (koronek, kokardek) to przede wszystkim dostępne modele pasów różnią się między sobą szerokością, a także ilością podwiązek. Pas można kupić pod kątem określonej jego funkcji (jako bielizna ozdobna lub wyszczuplająca) albo pod kątem posiadanej sylwetki (bardziej lub mniej modelujący).

Najpopularniejszą kategorią pasów do pończoch są te o nazwie garter belt. Na ogół w tej kategorii znajdziemy pasy dość wąskie (chociaż zdarzają się też i szersze propozycje) z niewielką ilością podwiązek. Taki pas na ogół pełni funkcję ozdobną. Delikatne tkaniny, często dekoracyjne z dodatkami w postaci przezroczystości czy koronek oraz cienkie gumki sprawiają, że jest to bardzo kobieca propozycja pasa, który przede wszystkim ma urzekać swoim wyglądem. Często taki pas niewiele zasłania, a więc będzie odpowiedni dla pań pewnych siebie i zadowolonych ze swojej figury. Taki pas można kupić w zestawie z pończochami lub też ze stringami.

Natomiast sensowną alternatywę dla takich pasów stanowią propozycje z kategorii open bottom girdles. Jest to bardziej zabudowana opcja szerokiego pasa, który wykonany jest z mocniejszych, modelujących sylwetkę tkanin. Pas w formie króciutkiej spódniczki wspaniale wyszczupla okolice brzucha dzięki dodatkowym panelom, a także unosi pośladki. Taki rodzaj pasa do pończoch oprócz swojego estetycznego wyglądu może też pełnić funkcję praktyczną, a więc służyć na co dzień na przykład pod sukienkę czy też spódnicę.

Ostatnim rodzajem pasa jest tak zwany waist cincher, który już zdecydowanie bardziej przypomina gorset kończący się gdzieś pod biustem. Jest to w pewien sposób sprytne połączenie tych dwóch elementów bielizny. Wykonany ze sztywnych tkanin wspaniale modeluje talie, ale niestety nie należy do najwygodniejszych i trzeba mieć tego świadomość w momencie dokonywania zakupu.

Pas, ale o pończochy do pasa też się przydadzą

Mając już pas oczywiście kolejnym etapem jest zakup pończoch. Jeśli planujemy nosić pas na co dzień, oczywiście przydadzą się nam klasyczne pończochy w kolorze opalonym lub czarnym, które nie zwracają na siebie uwagi. Jeśli jednak chcemy, aby pas był naszą ozdobą – możemy wybrać bardziej prowokacyjne propozycje pończoch. Mogą to być na przykład kabaretki lub też pończochy z różnego rodzaju wzorami i koronkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię