Kajko i Kokosz – Wyprawa śmiałków

0
1104

 

Kajko i Kokosz – Wyprawa śmiałków

Gra planszowa dla całej rodziny (od lat 8 do 108)

Wyprawa śmiałków powstała na podstawie nagradzanej gry Roberto Fragi, która za granicą znana jest jako Drachen Delta / Dragon Delta.

Duże (trochę zbyt duże, prawdę mówiąc) kartonowe pudełko zawiera spora plansza, 27 żetonów kamieni, 6 pionków-bohaterów, sześć zestawów kładek – po 6 dla każdego z gracza oraz sześć zestawów specjalnych kart (po 13 w każdym) oraz żeton do oznaczania gracza rozpoczynającego rundę.
 

Treść i zasady gry

Bohaterowie znani z komiksów Janusza Christy (do wyboru: Kokosz, Łamignat, Hegemon, Dziad Borowy, Wojmił oraz Jarl Bjorn) spotykają się, by wziąć udział w turnieju, którego celem jest jak najszybsze dotarcie na drugi brzeg wielkiego jeziora. Aby tego dokonać zawodnik musi budować kładki pomiędzy niewielkimi wysepkami, ale jednocześnie musi też przewidywać ruchy przeciwników i utrudniać im wykonanie zadania.

W każdej rundzie gracz wykonuje 5 z 13 dostępnych akcji, co musi zaplanować rozważnie, bo jeśli którejś z akcji nie zdoła przeprowadzić – wpada do wody i musi wracać na miejsce, w którym zaczął wyścig.

Rozgrywka zmusza do myślenia, a przy tym jest przyjemna ze względu na zabawną grafikę i postacie, które znają chyba wszyscy.

Gra miała premierę w 2010 roku, ale nadal można ją kupić np. w empiku czy Merlinie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię