Książki – kryminały idealne na lato

0
2939
Letni czas to idealna pora na dobre książki – na rynku sporo jest wartych uwagi kryminałów.

Ze sztuką w tle

Kryminały, książki, bestsellery – w ogromie propozycji rynkowych czasem trudno coś wybrać. Dlatego poniżej kilka propozycji na letnie wieczory.

Ten, kto czytał „Bezcennego” Zygmunta Miłoszewskiego i wraz z Zofią Lorentz poszukiwał słynnego zaginionego portretu młodzieńca Rafaela powinien sięgnąć po niedawno ukazaną „Kwestię ceny”. Jeśli jednak nie znamy pierwszej części, koniecznie należy nadrobić zaległości. Miłoszewski dobrze odnajduje się w klimacie kryminalnym ze sztuką w tle – każdemu, kto lubi powieści Dana Browna, również te książki powinny przypaść do gustu. Warto też wspomnieć, że ten polski autor cechuje się wyjątkowym poczuciem humoru – na lato „Bezcenny” i „Kwestia ceny” to idealne kryminały.

Po dwudzieste dziewiąte… Mróz

29 książka w dorobku Remigiusza Mroza to „Hashtag”. Mróz to obecnie jeden z najbardziej płodnych i popularnych pisarzy polskich, na jego nowe kryminały nie trzeba długo czekać. „Hashtag” na rynku jest już jakiś czas, ale to jedna z tych książek, które się nie przeterminują. Jeśli chcemy przeczytać dobry kryminał psychologiczny, książka Mroza to dobry pomysł. Główna bohaterka, która prawie nie opuszcza czterech ścian otrzymuje informację o tajemniczej przesyłce, mimo iż niczego nie zamawiała. Wiedziona ciekawością sprawdza paczkę, co rozpoczyna ciąg najbardziej nieprzewidywalnych, przerażających zdarzeń w jej życiu.
Książka trzyma w napięciu do samego końca.

Szwedzi wciąż w czołówce

Jedną z najpopularniejszych skandynawskich autorek kryminałów jest Camilla Lackberg. Niezależnie od tego po którą z jej powieści sięgniemy, spodziewać możemy się klimatycznej, wciągającej narracji. Warto sięgnąć na przykład po „Kamieniarza”. W jesienny poranek rybak wyławia ciało dziewczynki. W czasie sekcji zwłok na jaw wychodzi, że dziecko zamordowano. Kto i dlaczego to zrobił? To możecie sprawdzić leżąc na plaży z kryminałem w ręce. Warto!

Warto sprawdzić kryminały w SkupSzop. Na stronie kupić i sprzedać można książki, kryminały z drugiej ręki. Mają one bardzo atrakcyjne ceny. W szerokiej ofercie z łatwością znajdziemy idealne polecane książki kryminalne, które wciągną nas bez reszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię