Kupujesz dywan? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

0
832

Chcesz kupić nowy dywan do pokoju? Sprawdź przed zakupem jakie masz opcje.
W sklepach zazwyczaj są dostępne próbki wielu linii wykładzin dywanowych pochodzących od różnych  producentów. Warto przejrzeć wszystkie, gdy szukamy dywanu dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest także zebranie kilu informacji w internecie, zanim udasz się do sklepu. Potem z pewnością wybierzesz wysokiej jakości dywan dający komfort, trwałość i piękno w Twoim mieszkaniu.
Poniżej pomocny przewodnik, by zrozumieć, czego się spodziewać podczas wizyty w dywany sklep:

Korzystanie z pokoju
Ważne pytania, które może zadać ci sprzedawca:
• Jak będzie używany pokój?
• Czy w pomieszczeniu będzie mały czy duży ruch?
• Czy pokój jest centrum aktywności dla rodziny lub rozrywki?
• Czy istnieje bezpośredni dostęp z zewnątrz?

Co powinieneś wiedzieć:
Zadając te pytania, sprzedawca stara się ocenić, który gatunek i styl dywanu będzie najlepszy dla Twojego domu.
Spróbuj podać szczegółowy obraz Twoich oczekiwań dotyczących dywanu. Czy ważne jest, aby dywan stawił czoło zwierzętom i małym dzieciom? A może jesteś zainteresowany głównie tym, jak będzie wyglądać i czuć się w salonie, który nie będzie często użytkowany?

Kolor i styl
Sprzedawca może zapytać:

  • Jak często będzie używany pokój? (Jest to istotne, ponieważ często używany pokój może nie być najlepszym miejscem do położenia w nim białego lub bardzo jasnego dywanu).
    • Czy dzieci będą bawić się na podłodze? Czy jest to pokój formalny, którego rzadko używamy? (jasne kolory wymagają więcej utrzymania, ale kolejnym czynnikiem, który sprzedawca stara się rozważyć jest to, czy należy wybrać dywan wykonany z włókna syntetycznego polipropylenu, by dzieci bawiące się na podłodze nie znajdowały potem na sobie luźnych włókien odchodzących z dywanu )
  • Czy to mały pokój czy duży pokój? (Mniejsze pokoje będą sprawiać wrażenie większych gdy wybierzemy jaśniejszy dywan, podczas gdy większe pokoje mogą osiągnąć przytulną atmosferę dzięki średnio-ciemnym dywanom).
    • Jakie są warunki oświetlenia w pomieszczeniu? (Pokoje z dużą ilością naturalnego światła pokażą prawdziwy kolor dywanu, podczas gdy pokoje na północnej stronie domu mogą potrzebować lżejszego odcienia dywanu).

Co powinieneś wiedzieć:
Należy zawsze pamiętać, aby przynieść próbki tkanin zasłon i mebli, tapet, czy farb jakie mamy na ścianach,  kiedy dobieramy dywan do pokoju . W ten sposób można rozważyć gamę kolorów, które pasują do Twojego dotychczasowego wystroju. Pamiętaj, że kolor może mieć wpływ na nastrój. Cieplejsze kolory pobudzają nas podczas gdy chłodniejsze odcienie zapewniają poczucie spokoju.

Przy rozważaniu kolorów należy pamiętać, że oświetlenie w sklepie z dywanami nie jest takie samo jak oświetlenie w Twoim domu. Zapytaj sprzedawcę czy możesz wziąć próbkę wykładziny dywanowej do domu.

Koszt
Sprzedawca  może zapytać:
• Czy instalujesz ten dywan w celu sprzedaży domu czy po prostu bo zmieniasz wystrój lub wymieniasz stary dywan na nowy?
• Jaki jest rozmiar pokoju, który ma być wyłożony dywanem?

Co powinieneś wiedzieć:
Sprzedawca  próbuje określić, jaki styl dywanu może cię interesować. Sprzedający dom będzie chciał wybrać neutralny kolorystycznie dywan. Ale właściciel domu, który dokonuje dekoracji, będzie chciał zbadać wiele dostępnych opcji.

Ponadto sprzedawca musi znać przybliżony rozmiar powierzchni przeznaczonej do pokrycia dywanem w celu oszacowania całkowitych kosztów.
Przygotuj informacje o  wielkości pokoju i układu mebli.

Upewnij się, że wszystkie szacunki kosztów obejmują podkład, instalację, rozłożenie, schody (w stosownych przypadkach), progi, przenoszenie mebli i usunięcie starego dywanu lub innych podłóg i materiałów.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię