Jakie technikum zapewni dobrą pracę?

0
928

Ciągłe zmiany na rynku pracy oraz duża konkurencja powodują, że przy wyborze ścieżki kariery zawodowej coraz większe znaczenie mają nie studia, a szkoła ponadgimnazjalna. Nie dziwi więc, że spora grupa gimnazjalistów rezygnuje z liceum i stawia na technikum – szkołę, która umożliwia nie tylko zdanie uprawniającej do aplikowanie na uczelnie matury, ale również zdobycie zawodu. Też zastanawiasz się nad pójściem do 4-letniej szkoły średniej? Poniżej prezentujemy technika, których absolwenci nie narzekają na brak pracy.

Technikum informatyczne,

Branża IT to ten sektor gospodarki, który w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Jak grzyby po deszczu powstają nie tylko przedsiębiorstwa oferujące takie usługi, ale też działy w instytucjach publicznych oraz prywatnych firmach, które potrzebują wsparcia informatyków. Chcesz zdobyć cenny na rynku pracy fach? Technikum informatyczne wydaje się więc fantastycznym wyborem. Co czeka Cię w czasie nauki? Sporo przedmiotów dotyczących takich dziedzin jak bazy danych, system operacyjne i systemy aplikacji, tworzenie i projektowanie stron internetowych, aplikacji, interfejsów, grafika komputerowa czy komunikacja wizualna. Zawsze interesowały Cię gry komputerowe? Szukaj szkół takich jak http://szkolykreatywne.pl, które w ramach technikum informatycznego oferują klasy o profilu tworzenie gier komputerowych – będziesz mieć szansę rozwinąć swoje zainteresowania.

Technikum logistyczne

W Twoim mieście powstaje wiele firm logistycznych i transportowych? To na porządku dziennym – branża logistyczna w ciągu dwóch dekad dynamicznie się rozwinęła, a specjaliści od spedycji, transportu i logistyki mogą liczyć na sporo ofert pracy (zwłaszcza gdy mieszkają w rejonach znajdujących się przy granicy). Zainteresowany tym sektorem? Technikum logistyczne na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Jego absolwenci mogą pochwalić się szeroką wiedzą z zakresu transportu, marketingu, planowania, dystrybucji, analizy finansowej, podstaw ekonomii, logistyki i spedycji (krajowej oraz międzynarodowej), a także dobrą znajomością angielskiego języka biznesowego. Po otrzymaniu dyplomu mogą pracować w firmach logistyczno-transportowych oraz na stanowiskach takich jak spedytor czy przedstawiciel handlowy.

Technikum fryzjerskie

O popularności technikum fryzjerskiego decyduje przede wszystkim spory rozwój branży usług. W każdym mieście – zarówno w metropolii jak i miasteczku – potrzebni są fryzjerzy. Czujesz, że praktyczne zajęcia interesują Cię bardziej niż wkuwanie regułek? Technikum fryzjerskie to miejsce dla Ciebie. W trakcie 4-letniej nauki przygotujesz się do profesjonalnego świadczenia usług fryzjerskich – poznasz tajniki strzyżenia, modelowania, koloryzacji oraz prowadzenia salonu fryzjerskiego i doboru kosmetyków do pielęgnacji. Dowiesz się też wszystkiego na temat stylizacji i środków do niej używanych. Dodatkowo nauczysz się też podstaw prowadzenia biznesu, co stanowi przydatną w przyszłości kompetencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię