Ludoprac – plac zabaw XXI wieku

0
940

Epoka zgrzebnych placów zabaw, na których pojedyncze zdezelowane sprzęty miały dawać złudzenie miejsca przeznaczonego dla dzieci, na szczęście minęła. Nowoczesny plac zabaw to prawdziwy park rozrywki – Ludoparc, w którym dzieci rozwijają koordynację sensomotoryczną, poczucie równowagi oraz… relacje rówieśnicze. Zaprojektowanie tak pomyślanego placu zabaw nie jest łatwe, ale efekty bywają spektakularne. Wielopiętrowe zabawki do wspinania, zestawy wspinaczkowo-zręcznościowe składają się wprawdzie z klasycznych zjeżdżalń czy huśtawek, ale ich jakość jest zupełnie inna, niż jakość samotnej huśtawki czy zjeżdżalni – tutaj najistotniejsza jest wizja całości.

Przemyślany system

Przemyślane systemy tworzą spójną całość, na długie godziny zapewniając dzieciom doskonałą zabawę. Bujaki i kiwaki o bajecznych kolorach i wyszukanych kształtach pochłoną najmłodszych użytkowników: bezpieczne konstrukcje ze stali nierdzewnej wytrzymają najdziksze swawole i szarże. Wykończenie z wytrzymałych tworzyw sztucznych gwarantuje przyjemność użytkowania. A kiedy maluch poczuje zew i nieco podrośnie, może poczuć się niczym człowiek-pająk. Świat zabawek do wspinania i balansowania ciałem zaspokoi potrzeby dzieci starszych: tu trzeba gibko, szybko i z wyczuciem. Ludoparc chce być czymś więcej, niż tylko miejsce zabawy. Chce być miejsce refleksji i namysłu nad tym, jak zabawa sprawia, że człowiek wciąż uczy się nowych rzeczy i dowiaduje się czegoś ciekawego o sobie. W natłoku huśtawek, bujaków i zjeżdżalń; kręcąc się na karuzeli czy wspinając po pajęczej sieci można dzieci zaczynają odkrywać niesamowite możliwości ludzkiego ciała i znajdować przyjemność w uprawianiu sportu.


Zabawom nie ma końca

Dobrze zaprojektowany plac zabaw to przedsmak sportowych sukcesów, ale także motywacja do tego, aby nigdy nie brać zwolnień z WF. Jeśli wszystkie wspomniane zabawki ustawione są dodatkowo na bezpiecznym kauczukowym podłożu, zabawom może nie być końca – nie przeraża wizja kontuzji, upadku z wysokości czy zranienia. Żadna huśtawka nie buja się za wysoko, żadna zjeżdżalnia nie przeraża długością ślizgu, żadna karuzela nie kręci zbyt prędko. Wyposażenie placów zabaw ma przecież być eksploatowane najintensywniej jak to tylko możliwe! Jeśli plac zabaw zaprojektowany jest perfekcyjnie, nie zachodzi obawa, że jego użytkownikom stanie się krzywda. Ludoparc gwarantuje jakość sprzętów, piękne wzornictwo i kolorystykę oraz kreatywnie spędzony czas.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię