„Mali Agenci” Agnieszka Stelmaszyk

3
864

Ciekawa książka dla wszystkich dzieci. Przygody 6 młodych przyjaciół, którzy wspólnie walczą z różnymi strachami. Bohaterowie, głównie pierwszoklasiści, mieszkają na tym samym osiedlu i czas spędzają zawsze razem. Poznajemy ich w momencie, gdy będąc na spacerze spotykają dziwną, ubraną na czarno postać. Wokół niej jest  pełno śmieci i lata dużo much. To wiedźma Śmieciuchora, która rozsypuje śmieci, właśnie po całym parku.

Nasz grupa przyjaciół wykazuje się dużą odwagą i postanawia przegonić brzydka panią. Używając gałęzi i plastikowych butelek jako mieczy oraz dezodorantu na okropny zapach, dzieci dzielnie walczą ze Śmieciuchorą i jej tłustymi muchami. Niespodziewanie z pomocą przychodzi im inny chłopiec i w niesamowity sposób przegania wiedźmę z lasu. A użył do tego … specjalnej bańki mydlanej.

Chłopiec ten to specjalny Agent 005, czyli Agent Małek Królowej, młodej dziewczynki, która pilnuje porządku na świecie.

Emilka, jej brat Krzyś, Oliwia, Iga, Kacper oraz Paweł, bo tak nazywają się nasi bohaterowie, dzięki zaproszeniu Agenta 005 przyłączają się do ekipy Królowej i zostają Małymi Agentami Małej Królowej.

I tak rozpoczynają się ich niezwykłe przygody, gdzie muszą walczyć z duchami, ratować świat przed inwazją smoków czy szukać zagubionej Pani Zimy. Ta pełna przygód książka przypadnie do gustu chłopcom jak i dziewczynkom.

Autorka książki, Agnieszka Stelmaszyk, napisała ją językiem prostym i łatwym dla dzieci, pełnym kolorowych i żywych opisów, które świetnie pobudzają wyobraźnię najmłodszych. Opowieść podzielona jest na 9 rozdziałów, gdzie każdy z nich opowiada oddzielna historię. Dzięki temu możemy czytać naszym dzieciom jedno lub dwa opowiadania przed snem.

Godne uwagi są też wyjątkowe ilustracje, wykonane przez Ewę Nawrocką, które świetnie uzupełniają całą książkę.

Szczerze polecam. Moim dzieciom przeczytałam ją już 6 razy!

Autor © :  Joanna ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

3 KOMENTARZE

  1. Witam!
    Przeczytałam tyle pochlebnych opinii na temat Pani książki Mali agenci ,że chciałam ją kupić siostrzenicy ale niestety w żadnej księgarni jej nie ma.Może ja źle szukam a może Pani mi podpowie.
    Pozdrawiam
    A.Danecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię