Małpi gaj – kreatywna zabawa

0
1278
małp gaj

Jest takie miejsce, gdzie spełniają się niemal wszystkie marzenia dzieci. Miejsce, gdzie zapominają o wszelkich troskach, gdzie mogą spożytkować całą swoją energię na zabawę, a ich wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach.

Sala zabaw, inaczej zwana małpim gajem to centrum rozrywki, gdzie twoje dziecko może spędzić czas przyjemnie, kreatywnie  i przede wszystkim bezpiecznie. Place zabaw pod dachem funkcjonujące w każdym dużym mieście, stanowią świetną alternatywę dla spędzania czasu na świeżym powietrzu, szczególnie gdy pogoda nie dopisuje. Wyposażone w przeróżne zabawki, atrybuty, konstrukcje czy budowle, sale zabaw cieszą również oko różnorodnymi kolorami, przyjazną atmosferą i gwarancją idealnie spędzonych kilku godzin.

Często możemy spotkać tematyczne małpie gaje lub takie z wydzielonymi strefami, o konkretnym przewodnim temacie zabawy. Małpi gaj, jako kosmiczna przygoda zachęci do zabawy szczególnie chłopców. Mogą pobawić się w astronautów i podbijać kosmos pod bezpiecznym okiem rodzica. Bajkowe zjeżdżalnie, pirackie statki lub egzotyczna wyspa to strefy, które maluchy uwielbiają. Tu ich wyobraźnia może zaszaleć i biegając, skacząc oraz wspinając się spędzą czas, jako nieustraszeni piraci, odważni wojownicy, czy może poszukiwacze skarbów.

Zabawa i rozwój

Place zabaw pod dachem posiadają bardzo szeroką gamę różnych konstrukcji, które w bezpieczny sposób pozwalają dziecku na aktywną zabawę. Zjeżdżalnie, duże labirynty, siatki wspinaczkowe, tunele, zawieszone mosty i inne atrakcje wymagają od dziecka ruchu i w sprytny sposób ćwiczą jego koordynację, siłę mięśni i naukę pokonywania przeszkód. Jest to sprawdzona i polecana metoda rozwoju ruchowego dziecka. Połączenie zabawy z ćwiczeniami ruchowymi to najefektywniejsza możliwość nauki. Nie zapominajmy o pobudzaniu wyobraźni, ona także ma bardzo znacząca rolę w osobistym rozwoju dziecka.

Basen z piłeczkami

Stałym elementem takiego małpiego gaju jest basen z piłeczkami. To miejsce uwielbiają wszystkie nasze pociechy. Kolorowe, okrągłe piłeczki przyciągają ich wzrok, zapraszają, by dały nura do basenu i przy akompaniamencie śmiechu, bawiły się na całego. Pamiętajmy, że obsługa sali zabaw dezynfekuje te piłeczki, jak i resztę wyposażenia, by nasze dzieci bawiły się bezpiecznie i czysto.

Bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy jest najważniejsze. Dlatego też, takie place zabaw są wyposażone i zaprojektowane tak, by zminimalizować do minimum ryzyko wypadku. Większość budowli jest obita miękkimi materiałami, a podłoże zazwyczaj wyłożone jest matą antypoślizgową. Nie możemy jednak zapominać, że malucha trzeba i tak mieć na oku.

Warto dodać, że często małpi gaj ma też wyznaczony kącik dla rodziców. Kilka stolików i wygodnych krzesełek zapewni im przyjemny pobyt podczas pilnowania swojego dziecka. Choć dostępna jest też opcja pozostawienia starszego dziecka pod opieką wykwalifikowanego personelu. Sale zabaw oferują też możliwość zorganizowania urodzin. Jest to dobra opcja, gdy chcemy zaprosić na przyjęcie naszego syna czy córki, dużo dzieci.

Idealna przestrzeń do zabawy

Centrum rozrywki dla dzieci, taki małpi gaj właśnie, jest miejscem, które powinniście często odwiedzać. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Daje to możliwość waszym dzieciom na rozładowanie energii i zagwarantuje, że zmęczone i szczęśliwie będą lepiej spały. Pobudzi ich kreatywność w wymyślaniu zabaw i wykorzystaniu tych ciekawych konstrukcji.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię