Materac dmuchany zamiast łóżka – Czy to ma sens?

0
6954
pompowanie materaca dmuchanego pompką ręczną

Czy materac dmuchany może zastąpić łóżko? Dowiedz się jakie są jego zalety. Czy wybrać model z pompką elektryczną? Intex czy Bestway? Dowiedz się więcej!

materac dmuchany

Kupując łóżko do sypialni może przeszła Ci przez głowę myśl, że może wystarczy Ci sam materac ? Choć zastąpienie łóżka materacem wydaje się ekstrawaganckim pomysłem, jednak taka praktyka na wschodzie jest znana i stosowana od setek lat. Trend ten staje się również bardzo popularny we wszelkich magazynach wnętrzarskich. Jest to również dobry sposób na oszczędzenie pieniędzy i przestrzeni w mieszkaniu. Mając małe mieszkanie, możesz zdecydować się na wygodny dmuchany materac z pompką elektryczną.

Odpowiedni materac nadmuchiwany jest wygodny, łatwy do przechowywania, a gdy go nie używasz, jest prosty i łatwy do przenoszenia i przechowywania. Ogólnie rzecz biorąc, jest to praktyczne rozwiązanie, świetne jako tymczasowy zamiennik. Jednak korzystanie z dmuchanego materaca w długim okresie zamiast łóżka, nie jest powszechne.

Wybór materaca nadmuchiwanego sprawdzi się również w sytuacji, gdy często odwiedzają Cię goście lub gdy wybierasz się na camping i szukasz wygodnego sposobu na spędzenie nocy. Jeżeli chcesz poznać wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania, przeczytaj ten artykuł.

Dmuchane materace nie są, już takie jak kiedyś

Większość Twoich znajomych czy rodzina będą odradzali Ci kupno samego nadmuchiwanego materaca. Większość ludzi zaproponuje Ci typowy materac (sprężynowy, lateksowy czy piankowy), jednak często będą mieli problemy z podaniem konkretnych powodów, dla których odradzają Ci kupno pompowanego materaca.

Obecnie materace pompowane mogą bez problemów zastąpić łóżko, oczywiście mówimy tu o podwyższonych materacach dwuosobowych produkowanych przy użyciu nowoczesnej technologii, nie mamy na myśli sprzętu wykorzystywanego do kempingu. Na co więc zwrócić uwagę kupując materac na powietrze?

materac dmuchany w sypialni na poddaszu

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu

Zanim zdecydujesz się na kupno dmuchanego materaca, musisz przemyśleć kilka kwestii. Zastanów się, w jaki sposób będziesz używał materaca, ile masz miejsca w pokoju, oraz gdzie go będziesz przechowywać.

Jak będziesz wykorzystywał materac

Jeżeli materac będzie służył dla gości lub jako zamiennik dla Twojego łóżka — wtedy możesz wybrać materac dmuchany o podwójnej wysokości. Są one mniej więcej tej samej wysokości, co normalne łóżko, dzięki czemu łatwiej będzie Ci z niego wstawać. Wyższe materace lepiej sprawdzą się również dla kobiet które są w stanie błogosławionym.

W jaki sposób będziesz pompował materac.

Jeżeli przeznaczysz go wyłącznie do użytku w pomieszczeniu i będziesz go używał zamiast łóżka, zdecyduj się na materac z pompką elektryczną. Pompkę możesz podłączyć bezpośrednio do gniazdka ściennego, będzie to szybkie i wygodne rozwiązanie. Pamiętaj, że niektóre modele są sprzedawane bez pompki w zestawie. Musisz się więc upewnić, że pompka elektryczna, którą kupisz, będzie w pełni kompatybilna z materacem, który kupisz.

Jak dużego materaca potrzebujesz

Materace dmuchane nie zawsze są tak duże, jak ich sprężynowe odpowiedniki — choć znajdziesz i takie. Dokładnie sprawdź wymiary materaca, aby upewnić się, że jest wystarczająco duży, abyś mógł wygodnie się na nim położyć i przespać. Jeżeli masz partnera, sprawdź również, czy jest wystarczająco duży dla dwóch osób. Jest to szczególnie ważne, jeżeli Ty lub Twój partner jesteście wyżsi niż przeciętne osoby.  Jeżeli będziesz spać z partnerem warto kupić 2 osobowy materac zamiast dwóch pojedynczych.

Gdzie materac będzie przechowywany.

Weź pod uwagę ilość miejsca, jakie będzie zajmował materac. Jeżeli masz mało miejsca w pokoju i planujesz co rano dopompowywać powietrze z materaca, pamiętaj tym, że nie będziesz w stanie zmieścić go z powrotem do oryginalnego pudełka, chyba że masz specjalną pompkę próżniową.

Bóle pleców i materace dmuchane: rozprawiamy się z mitami

Problemy z plecami spowodowane brakiem odpowiedniego wsparcia dla ciała są najbardziej rozpowszechnioną obawą przeciw materacom nadmuchiwanym. Z drugiej jednak strony wielu ludzi wybiera właśnie takie rozwiązanie, aby pozbyć się bólu pleców. Jak to jest więc naprawdę?

Ból pleców jest często występującą dolegliwością, według badań, nawet 80% ludzi doświadczy tego bólu przynajmniej raz w życiu. Przyczyny bólu pleców mogą być różne: napięte mięśnie, problemy z rdzeniem kręgowym, słaba postawa, codzienne czynności, styl życia oraz inne problemy medyczne.

Twój materac może rzeczywiście wpłynąć na twoją ogólną kondycję, a nawet może spowodować ból pleców, jednak ma to niewiele wspólnego z jego rodzajem, chodzi o wsparcie ciała, które on zapewnia.

Wszystko sprowadza się do odpowiedniego wyboru

Długoterminowe spanie na dmuchanym materacu może okazać się niekorzystne dla Ciebie, może jednak pomóc Ci w wyleczeniu bólów pleców. Jeżeli cierpisz na bóle pleców, przed podjęciem decyzji o kupnie materaca warto skonsultować tę decyzję z lekarzem, nie dotyczy to jedynie tego rodzaju rozwiązań, jeżeli masz problemy z plecami, warto skonsultować zakup z lekarzem

Zalety materacy dmuchanych

Możliwość ustawienia twardości łóżka

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania , zwłaszcza gdy używasz go na stałe, jest to, że możesz regulować jego twardość. Możesz go ustawić jako twardy lub miękki, wybór zależy od Ciebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen.

Ból pleców

Chociaż nadmuchiwany materac nie jest uważany za najlepszy sposób na bóle pleców, jednak fakt, że możesz regulować, jego twardość jest ogromną zaletą, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z plecami lub inne rodzaje bólu ciała, lub stawów.

Dzielenie łóżka

Praktycznie każdy materac o wymiarze pełnego łóżka ma dwie komory wewnętrzne, co oznacza, że możesz je w różny sposób napompować, jedną stronę możesz mieć twardszą a drugą miększą w zależności od preferencji. Nigdy więcej sporów o twardość łóżka, po prostu ustaw, jak chcesz.

Szybkość pompowania

W zależności od jakości pompy łóżko powietrzne może być napełnione do pełnych rozmiarów w ciągu kilku minut. Napompowanie materaca podwójnego nie powinno zająć więcej niż 5 minut.

Materace na które warto zwrócić uwagę

Poniżej prezentujemy dwa materace na które warto zwrócić uwagę wybierając materac zamiast łóżka.

Materac INTEX PremAir Elevated Twin

Jest to materac, który idealnie sprawdzi się zamiast łóżka. Został wykonany według nowoczesnej technologii Dura-Beam, która została opatentowana przez firmę Inex. Posiada wbudowaną pompkę elektryczną, dzięki której napompowanie tego modelu nie zajmie więcej niż 5 min. Intex Materac dmuchany PrimeAire posiada również wbudowany zawór, dzięki któremu możesz napompować go pompką manualną.

pompowanie materaca dmuchanego pompką ręczną

Kolejną jego zaletą jest to, że posiada panel sterowania LED oraz port USB, dzięki któremu naładujesz swój telefon w nocy. Boczne ścianki oraz dno materaca zostały wykonane z podwójnie laminowanego materiału, zwiększa to wytrzymałość materaca. Powierzchnię do spania pokryto puszystym i miłym w dotyku welurem.

Materac Bestway 69019 Essence Forhead Airbed

Propozycja materaca zastępującego łóżko, zaproponowana przez firmę Bestway. Poczujesz się na nim jak na prawdziwym luksusowym łożu. Jego napompowanie zajmie jedynie 300 sekund dzięki temu, że w ten model ma wbudowaną pompkę elektryczną.  Materac Bestway ma wymiary 226 cm x 152 cm x 74 cm, wykonany został z mocnego materiału, a wewnętrzny stelaż I-Beam zapewnia mu stabilność.

Górną część pokryto przyjemnym w dotyku welurem, a brzegi produktu zaprojektowano tak, by nie zsuwała się z niego pościel. To, co wyróżnia ten model od innych, to dmuchany zagłówek. Dzięki temu możesz nie tylko spać na nim, ale także czytać książki czy pracować na laptopie. Ten produkt jest tak samo wygodny, jak tradycyjne łóżka.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię