Melatonina i Dzieci

0
577

Jak dzieci mogą korzystać z melatoniny ?
U dzieci melatonina jest zwykle stosowana w leczeniu zaburzeń snu lub z pozostaniem we śnie. To może dotyczyć dzieci, które rozwijają się normalnie, jak również dzieci z autyzmem, zaburzeniami rozwojowymi lub innymi zaburzeniami widzenia.

Dla większości dzieci z problemami ze snem istnieje konkretna przyczyna, którea powinna zostać zidentyfikowana i leczona, również przed stosowanie melatoniny jako jednej z opcji. Na przykład dziecko może nie być w stanie zasnąć ze względu na niepokój. Jeśli dziecko jest niespokojne istnieją metody, które stosujemy najpierw, takie jak techniki relaksacyjne i wizualne. W niektórych przypadkach problem snu może być związany z zachowaniem dziecka. Jeśli tak jest to rodzice powinni starać się zmienić zachowanie dziecka przed snem.

Ile melatoniny może dziecko wziąć?
Jeśli specjalista snu lub pediatra przepisał melatoninę, dawka zależy od wieku i wagi dziecka. Małe dziecko potrzebuje mniej niż starsze.

Kiedy moje dziecko powinno przyjmować melatoninę?
Aby pomóc dziecku zasnąć najlepszy czas, aby podać melatoninę jest około 30-60 minut przed pójściem do łóżka. Czasem trzeba spróbować podać ją w różnym czasie , dostosowując do indywidualnych reakcji dziecka. Porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą. Pamiętaj, aby stosować melatoninę wraz z dobrą rutyną snu . Sypialnia powinna być ciemna i wygodna (zaleca się materace lateksowe do spania). Ważne jest, była ona wolna od mediów elektronicznych (takich jak telewizory, gry elektroniczne i telefony), które mogą rozpraszać dziecko i sprawiają, że trudno spać. Dzieci nie powinny używać komputerów na co najmniej godzinę przed pójściem do łóżka. Lekkie przekąski przed snem są OK, ale picie i jedzenie należy unikać, jeśli to możliwe, przez co najmniej 2 godziny przed snem.

Czy melatonina może powodować problemy?
W krótkim okresie, melatonina wydaje się działać dobrze i być bezpieczna. Tylko kilka badań przeprowadzono na temat długotrwałego stosowania u dzieci. Ich wyniki sugerują, że jest to bezpieczne. Długotrwałe stosowanie jest właściwe tylko wtedy , jeśli jest to ze względu na konkretny problem ze spaniem, taki jak widać na dzieci z problemami rozwojowymi lub upośledzeniem wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię