Najpopularniejsze seriale w polskiej TV

0
770

Polskie seriale, które obecnie możemy oglądać w telewizji, nie mają najlepszej opinii. Nie przeszkadza to jednak notować im podczas każdej emisji rekordowych wyników oglądalności. Skąd ten paradoks? Czy przez to, że trudno doszukać się w programie tv jakiejś alternatywy? Nie! Po prostu mamy słabość do rodzimych produkcji i siłą rzeczy do nich wracamy. Oto krótki przegląd najpopularniejszych seriali emitowanych w polskiej telewizji.

O popularności seriali telewizyjnych można się przekonać, czytając chociażby programy telewizyjne. W najatrakcyjniejszym czasie antenowym stanowią one większość nadawanych propozycji. Nie dziwi więc, że niektóre z produkcji nie schodzą z anteny od kilku lub kilkunastu lat. Mimo wielu zastrzeżeń, polskie seriale mają rzesze swoich wiernych i oddanych fanów. Które tytuły konkretnie mogą pochwalić się największą popularnością?

Ranczo

Chyba nawet sam reżyser serialu – Wojciech Adamczyk, nie spodziewał się, że Ranczo odniesie tak ogromny sukces komercyjny. Produkcja ta gości w programach telewizyjnych już dziewięć lat i doczekała się dziewięciu serii. Perypetie mieszkańców wsi Wilkowyje, gdzie władza leży w rękach skłóconych bliźniaków – proboszcza i wójta, ogląda nawet 6 milionów widzów. Popularność Rancza udowadniają nagrody dla tego serialu. W latach 2009 i 2015 został on bowiem nagrodzony Telekamerami.

Ojciec Mateusz

Polska wersja Don Matteo podbiła serca polskich widzów. Serial ten ukazuje się w polskiej telewizji od roku 2008 i nic nie wskazuje na to, by miał on w najbliższym czasie zniknąć z ramówki. Przygody sandomierskiego księdza tropiącego skomplikowane zagadki kryminalne również zostały uhonorowane Telekamerą. Miało to miejsce dokładnie w roku 2011. Przez siedem lat emisji serialu, widzowie doczekali się jego trzynastu serii.

Rodzinka.pl

Serial opowiadający o losach rodziny Boskich szybko wkradł się przebojem do serc widzów. Nie dziwi więc, że tytuł Rodzinka.pl gości w programie tv nieprzerwanie od 2011 roku. Serial ten jest polską wersją kanadyjskiego pierwowzoru o nazwie Les Parent. Do tej pory ukazało się sześć sezonów Rodzinki i dużo wskazuje na to, że światło dzienne ujrzą kolejne. Serial ten stal się prawdziwą odskocznią do wielkiej kariery chociażby dla Macieja Musiała, który wciela się w nim w rolę najstarszego syna Boskich – Tomka.

Na dobre i na złe

To prawdziwa legenda w niniejszym zestawieniu. Perypetie lekarzy ze szpitala z Leśnej Góry goszczą w naszych domach od roku 1999. Choć z początkowej obsady nie ostał się w zasadzie nikt, to serial nadal gromadzi przed odbiornikami TV całe rzesze widzów. Do tej pory postało szesnaście serii i zapewne powstaną kolejne. Polski Ostry dyżur aż trzykrotni nagradzany był Telekamerami – kolejno w 2001, 2002 i w 2003 roku.

M jak Miłość

Losy rodziny Mostowiaków są najchętniej śledzone przez polskiego telewidza. Obecnie jest to serial, który może pochwalić się największą oglądalnością na rynku. Pierwszy odcinek M jak miłość pojawił się w TV w roku 2000. Przez ten czas zrobiono już piętnaście serii, a sama produkcja doczekała się nawet platynowej Telekamery.

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany na podstawie: wszystkie polskie stacje tv – wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię