Nauka jazdy na rolkach tyłem – poradnik rolkarza

0
467
Nauka jazdy tłem na rolkach

Umiesz jeździć na rolkach i szukasz nowych wyzwań, które pozwoliłyby ci na dalszy rozwój? Co powiesz na naukę jazdy do tyłu? Jazda tyłem jest bardzo efektowna i stanowi bazę do uczenia się dalszych, bardziej skomplikowanych technik i sztuczek. Ucząc się jeździć tyłem nie tylko zyskujesz nową umiejętność, ale też pobudzasz mięśnie do intensywniejszego wysiłku. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zanim zaczniesz uczyć się jeździć tyłem, koniecznie opanuj technikę jazdy do przodu. Dopiero mając porządnie opanowane podstawy, będziesz w stanie uczyć się trudniejszych technik, takich jak np. jeżdżenie tyłem.

Pamiętaj – regularność to podstawa!

Chcąc nauczyć się jeździć tyłem na rolkach, pamiętaj, że będzie to wymagało systematycznych ćwiczeń. Tak samo jak w przypadku każdej nowej czynności, również nauka jazdy tyłem wymaga czasu. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza! Poniżej znajdziesz opis kilku ćwiczeń, które pomogą ci w nauce jazdy do tyłu. Wypróbuj wszystkie i przekonaj się, jakie efekty daje stosowanie każdego z nich. Nie musisz regularnie wykonywać wszystkich zaproponowanych ćwiczeń. Wybierz te, które najbardziej ci się spodobają, dowolnie je mieszaj i czerp satysfakcję z nauki nowej umiejętności!

Przykładowe ćwiczenia – nauka jazdy tyłem

Zanim zaczniesz uczyć się jeździć do tyłu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Jeżeli masz ochotę, wykonaj krótką rozgrzewkę, a następnie koniecznie załóż kask i ochraniacze. Nie lekceważ swojego bezpieczeństwa! Pamiętaj, że każdy, nawet z pozoru niegroźny upadek, może nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla twojego zdrowia. Nie wspominając o tym, że każda kontuzja, uniemożliwiająca systematyczne treningi, opóźnia opanowanie nowych umiejętności. Jak nauczyć się jeździć tyłem? Oto kilka propozycji ćwiczeń, które pomogą ci w zdobyciu tej umiejętności!

Ćwiczenie I

Stań bokiem do barierki/bandy i złap ją jedną ręką. Następnie ustaw stopy piętami do siebie, tworząc kształt litery V. Ugnij nogi w kolanach, jednocześnie delikatnie pochylając się do przodu. Teraz zacznij podnosić nogi, raz jedną, raz drugą, przenosząc ciężar ciała, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powinieneś działać w taki sposób, jakbyś jechał do przodu, robiąc to jednak w drugą stronę. Wykonując to ćwiczenie stój w miejscu i poruszaj samymi nogami. Kiedy „załapiesz o co chodzi” i poczujesz się pewnie, wykonaj ćwiczenie ponownie, tym razem stojąc swobodnie, nie trzymając się niczego.

Ćwiczenie II

Stań, a następnie rozstaw nogi, nieco węziej niż na szerokość bioder. Ugnij kolana, schodząc praktycznie do pozycji siedzącej. Ustaw stopy w taki sposób, żeby czubki rolek były skierowane do siebie. Utrzymując tę pozycję, wykonują drobne kroczki do tyłu, używając do tego celu wewnętrznych krawędzi rolek.

Ćwiczenie III

Spróbuj się symetrycznie odpychać. Ustaw stopy w pozycji odwróconego V, a następnie obie stopy poprowadź po łuku do tyłu, tak, żeby niemalże zetknąć je piętami. Następnie płynnym ruchem wróć do odwróconej litery V i ponownie prawie złącz rolki piętami. Kiedy złapiesz rytm, będziesz w stanie jeździć w ten sposób z całkiem niezłą prędkością.

Pod adresem URL możesz znaleźć ofertę krakowskiej firmy AgamaSport, która oferuję naukę jazdy na rolkach dla dzieci i młodzieży.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię