Nawilżacz powietrza – ratunek dla układu oddechowego

1
2548

Nawilżacz powietrza zwiększa komfort codziennego życia. Wspiera sfatygowany układ oddechowy oraz suchą skórę. Sprawdź, dlaczego musisz go mieć w swoim domu.

Nawilżacz powietrza – ratunek dla układu oddechowego

Gdy przesuszone powietrze oddziałuje niekorzystnie na cały organizm, dobrym rozwiązaniem okazuje się zakup elektrycznego nawilżacza powietrza. Dzięki niemu uporasz się z problemem suchej skóry. Odpowiednia wilgotność i filtracja powietrza pozwalają uniknąć wielu uciążliwych dolegliwości, wspierając jednocześnie układ oddechowy. Na jakie urządzenie do nawilżania powietrza warto się zdecydować?

Kiedy elektryczny odświeżacz powietrza jest najbardziej przydatny?

Podczas sezonu grzewczego organizm człowieka jest narażony na oddziaływanie destrukcyjnych dla zdrowia oparów smogu. Nawet przebywanie we własnych czterech ścianach nie gwarantuje bezpieczeństwa dla układu oddechowego, ponieważ powietrze wewnątrz ogrzewanego mieszkania jest szczególnie przesuszone.

Czym na dłuższą metę grozi oddychanie suchym powietrzem? Organizm wyrównuje ubytek wody, pobierając ją z błon śluzowych oraz skóry. Zwiększa się tym samym ryzyko wszelkiego rodzaju infekcji, chorób oraz zakażeń. Cierpi Twój układ oddechowy, a objawy okresowych alergii wyraźnie się nasilają. Pojawiają się także uciążliwy kaszel oraz suchość w gardle.

Praktyczne wskazówki, jak wybrać nawilżacz powietrza

Wydajność urządzenia to najważniejszy parametr. Przeczytaj w specyfikacji technicznej, ile metrów kwadratowych powierzchni jest w stanie obsłużyć nawilżacz powietrza, a następnie wybierz model dostosowany do konkretnego wnętrza. Aby ocenić użyteczność danego modelu, sprawdź, jakie ma filtry. HEPA eliminuje alergeny, roztocza, bakterie i zarodniki pleśni, a węglowy redukuje nieprzyjemne zapachy. Wskaźnik szkodliwych gazów i czujnik kurzu to dodatkowe atuty. Nie bez znaczenia jest również pojemność zbiornika na wodę. Konieczność ciągłego dolewania to czynność, której możesz uniknąć. Dostępność różnych trybów pracy powoduje natomiast, że urządzenie z powodzeniem pełni funkcję aromatyzera, nawilżacza i oczyszczacza w jednym.

Czy warto kupić nawilżacz powietrza z jonizatorem?

Elektryczne nawilżacze powietrza z funkcją jonizacji nie tylko dbają o optymalną wilgotność, ale także powodują, że filtracja powietrza jest maksymalnie skuteczna. Proces polega na tworzeniu jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie, czyli popularny elektrosmog.

To właśnie do dodatnio naładowanych cząsteczek (produkowanych przez urządzenia elektroniczne) przylegają drobinki kurzu, zarodniki pleśni oraz grzybów, a także roztocza. Proces jonizacji powietrza polega na redukcji liczby kationów przenoszących wiele niekorzystnych dla organizmu cząstek. Jeśli chcesz zadbać o jakość powietrza w swoim mieszkaniu, zaufaj rzetelnym producentom. Oczyszczacze Stadler Form są wydajne, skuteczne i designerskie, więc z powodzeniem wcielają się w rolę elementu dekoracyjnego.

Higrostat – gwarancja optymalnego poziomu nawilżenia

Nawilżacze powietrza wzbogacone o higrostat i czujniki zewnętrzne są zautomatyzowane, same kontrolują stopień wilgotności powietrza. Powinien on oscylować w granicach 50-60%. Zbyt wysoki poziom nawilżenia jest jednak równie niebezpieczny, co powietrze wysuszone. Higrostat umożliwia utrzymywanie stałego poziomu wilgotności. Nawilżacz powietrza uruchamia się automatycznie, jeśli wymaga tego sytuacja. Gdy natomiast jakość powietrza jest odpowiednia, wyłącza się. Urządzenie pracuje tylko wtedy, kiedy musi, co w oczywisty sposób wpływa również na zmniejszenie rachunków za prąd.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Czyste powietrze w domu, szczególnie gdy mieszka w nim alergik, to podstawa! Ja dodatkowo staram się zawsze dbać o to, by środki chemiczne, których używam, były hipoalergiczne i nie zawierały w swoich składach silnie działających substancji. Podobno niektóre kompozycje zapachowe utrzymują się w powietrzu latami, długo po wyrzuceniu lub skończeniu produktu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię