Niebezpieczeństwo w ubrankach dla najmłodszych

0
727

Biorąc pod uwagę całą Unię Europejską, nawet co 10 ubranko dla najmłodszych zagraża ich zdrowiu. Tak było kilka lat temu., trudno przewidzieć jak wiele zmieniło się na chwilę obecną, kiedy to rynek został zalany przez chińskie produkty.

Elementy, którymi można się udusić

Badania przeprowadzane kilka lat temu, na kilkunastu tysiącach elementach ubiorów dziecięcych udowodniły, że spora część z nich posiada elementy, którymi maluchy mogą się nawet udusić. Głównie chodzi tu o sznurki i troczki nieodpowiedniej jakości i nieodpowiednio wykonane, a na które nie zwracamy należytej uwagi. Niestety nie jest to tylko i wyłącznie kwestia ubranek, które pochodzą od chińskich producentów. Pośród ponad 2000 tysięcy elementów garderoby dziecięcej, niebezpiecznymi okazały się także te pochodzące od europejskich producentów. 70% z tych ubranek zostało przeznaczonych dla najmłodszych, czyli niemowląt i niewiele starszych dzieci.

Sznurki i troczki

Największym zagrożeniem w ubrankach dla maluchów, okazały się być troczki oraz sznurki. Pojawiało się sporo zgłoszeń dotyczących wypadków związanych z tymi właśnie elementami. Kończyło się na zranieniach, a nawet wypadkach śmiertelnych, gdy sznurki od ubranek zaplątywały się w szprychy rowerowe bądź drzwi samochodu.

Zwiększone bezpieczeństwoubranka-dla-dzieci (1)

Przede wszystkim to rodzice muszą zwracać uwagę na to co kupują i gdzie wybierają ubranka niemowlęce. Pomimo, iż od tamtego czasu producenci i importerzy zostali uczuleni na tę kwestię, to jednak przy obecnej mnogości producentów odzieży dziecięcej, trudno wykluczyć, iż z rynku w ogólne znikną nieodpowiednie elementy garderoby dziecięcej. Wedle nowych wymogów, w ubrankach dla dzieci do lat siedmiu nie powinny znajdować się jakiekolwiek sznurki oraz troczki w kapturach oraz okolicach szyi. Z kolei w garderobie pociech od 7 do 14 roku życia, ewentualne sznurki powinny być elastyczne i dłuższe niż 7,5cm. Nadto ubrania, które są wiązane z przodu, nie powinny być wyposażone w paski i szarfy, które są dłuższe niż 36cm.

Bezpiecznie i z głową

Rodzicom niekiedy podobają się ubranka, o których pochodzeniu nie są w stanie zbyt wiele się dowiedzieć, a sznurki i troczki wydają się nie przeszkadzać tak bardzo. Gdy jednak chcemy zachować pełne bezpieczeństwo, sznurki i troczki można zwyczajnie obciąć, wciąż pozwalając sobie na garderobę dziecięcą, która będzie odpowiadała i rodzicom i maluchom. Z kolei najładniejsze i przy okazji pozbawione niebezpiecznych dla dzieci elementów ubranka, oferuje internetowy sklep z ubraniami dla niemowląt i nie tylko, Kiddostate.pl. To gwarancja zadowolenia rodziców z odzieży, która będzie się świetnie prezentowała, a do tego zaoferuje jakość zastosowanych materiałów, jak i wykonania, a maluchom zapewni pełen komfort użytkowania.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię