Obowiązkowa lektura dla każdego przedszkolaka

0
1027

Nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa 10 maja 2017 r. ukazała się kolejna obowiązkowa lektura dla każdego przedszkolaka. 

„Klinika doktor Misi”, pierwszy tom serii „Misia i jej mali pacjenci” autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik to poruszająca, ciepła książka, która uwrażliwia młodego czytelnika, uczy miłości do zwierząt i odpowiedzialności za nie. 

„To bardzo ważne we współczesnym świecie, pełnym betonu, w którym wszystko odbywa się w pośpiechu, by inspirować dzieci do kontaktu ze światem przyrody. To pozwala im zachować równowagę emocjonalną i rozwija empatię” – podkreśla poproszona o opinię  Lucyna Kaczmarek, lekarz weterynarii

Główną bohaterką serii jest mała dziewczynka o imieniu Misia, kocha przyrodę, jest wrażliwa, sympatyczna i zawsze uśmiechnięta. W swoim ogrodzie, w domku na drzewie, prowadzi magiczną klinikę w której pomaga chorym zwierzętom. Jej nieodłącznym pomocnikiem jest jej przyjaciel – uroczy piesek Popik. Często to on powiadamia ją o potrzebie niesienia pomocy, o tym, że jakieś zwierzątko znalazło się w trudnej sytuacji, jest ranne, chore.

Misia ma niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Ich piski, ryki, szczeknięcia, mruczenie, itp. Rodzice nie wierzą w wyjątkowe umiejętności córki, wydaje im się, że dziewczynka bawi się jedynie w prowadzenie kliniki, a opowieści o wyleczonych zwierzętach są  wytworem jej dziecięcej wyobraźni.  Dziewczynce wierzy jedynie dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem i choć nie posiada daru rozumienia mowy zwierząt, kocha je i zawsze o nie dba.

Wyjątkowo wzruszające, urocze i ciepłe historie na długo zapadną w pamięci dzieciom. Doktor Misia na pewno zdobędzie ich ogromną sympatię i podziw. Książka idealna do wspólnego czytania na dobranoc. Dopełnieniem tekstów są wyjątkowo ciepłe, miękkie, bogate i barwne ilustracje.

 

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem zwierząt lub samo chciałoby mieś zwierzaka w domu, koniecznie przeczytajcie tę książkę razem.

O Autorze:

Aniela Cholewińska-Szkolik

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnościami: pedagogiczną i glottodydaktyczną. Studiowała również podyplomowo dziennikarstwo. Jest nauczycielką w gimnazjum. Oprócz pisania zajmuje się półtoraroczną Hanią i sześcioletnim Piotrkiem oraz domem. Dużo czyta i odpowiada na miliony pytań, czyli jest przede wszystkim mamą. Jeśli znajdzie chwile dla siebie, to chętnie spędza ją na pracach w ogrodzie – sadzeniu, koszeniu, przycinaniu, pieleniu. Lubi też aktywnie spędzać czas: jeździ na rowerze i dużo spaceruje. W weekendy, z rodziną, często robi sobie wycieczki po Polsce, bo lubi poznawać nowe miejsca.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię