Oszczędności, a dziecko

0
681

Czy na dzieciach można oszczędzać? Każda matka początkowo wyrazi stanowczy sprzeciw, bo przecież chce zapewnić maluchowi wszystko, co najlepsze. Planowanie i mądre zarządzanie domowym budżetem jest dziś jednak koniecznością i nie ma nic wspólnego z pogorszeniem warunków życia dziecka bądź odmawianiem mu przyjemności.

Planowanie wydatków

Pojawienie się młodego człowieka w rodzinie sprawia zwykle, że domowy budżet wywraca się do góry nogami. Wydatków jest zdecydowanie więcej, a rodzicom trudno nad nimi zapanować, bo przecież cały czas coś jest potrzebne! Pieluszki, kosmetyki, ubranka, specjalna żywność, wózki, foteliki, kocyki i chodziki to tylko część produktów, w które trzeba się zaopatrzyć. Dodatkowych wydatków wymaga również młoda mama – ubrania, bielizna, kosmetyki.tanio-co (4)

Najwięcej niepotrzebnych kosztów generuje oczywiście szybkie podejmowanie decyzji, w sytuacji gdy potrzebujemy danego produktu na „już”. Nie ma wtedy czasu na zastanowienie i poszukanie tańszego egzemplarza bądź odpowiednika.Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zrobienie listy i zaopatrzenie się w możliwie najwięcej produktów przed przyjściem dziecka na świat.

Jeżeli nie chcemy gromadzić zbyt dużej ilości rzeczy przed narodzinami dziecka, warto wypisać co, gdzie i za ile będziemy chcieli w przyszłości kupić – zaoszczędzimy sporo czasu i oczywiście pieniędzy.

Zakupy w sieci

Przyszła mama na początku ciąży często pracuje, a pod jej koniec stara się jak najwięcej wypoczywać i nie w głowie jej całodniowe wycieczki po sklepach. Zakupy z małymi dziećmi u boku również nie należą do najprostszych zadań. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest Internet, gdzie jest nie tylko o wiele większy wybór produktów, ale i ceny są zdecydowanie bardziej korzystne.

Oszczędzanie można rozpocząć od wyszukiwania specjalnych kuponów promocyjnych z produktami dla dzieci, np. na tej stronie. Rabaty można otrzymywać zapisując się do newlettlerów ulubionych marek lub śledząc ich profile w mediach społecznościowych. Dobrym momentem na zakupy w Internecie są również Dni Darmowej Dostawy i coraz bardziej przyjmujący się na polskim rynku Cyber Monday – wielki dzień wyprzedaży w sklepach internetowych, który organizowany jest najczęściej w grudniu.

tanio-co (3)

Inne formy oszczędzania

Gdy goście pytają o upominki dla naszego dziecka, prośmy ich o praktyczne prezenty. Może naszemu brzdącowi bardziej przyda mu się nowy plecak, książeczka edukacyjna lub kurtka zimowa zamiast kolejnego pluszaka i dużego zestawu słodyczy?

Oczywiście warto korzystać z innych, powszechnie znanych metod oszczędzania jak: przygotowywanie domowych posiłków, popytanie wśród znajomych o nieużywane ubranka i książeczki, bądź samodzielne podcinanie dzieciom włosków. Nie bójmy się prosić rodziny i znajomych o pomoc – okazjonalnie przy dziecku zamiast niani może zostać koleżanka, a zanim zamówimy korepetytora, popytajmy czy starsza kuzynka nie pomogłaby naszemu dziecku opanować trudnego materiału z matematyki. Dobra organizacja, stała kontrola wydatków i szukanie okazji to klucz do sukcesu. Oczywiście nie na wszystkim się da i nie na wszystkim warto oszczędzać. Każda rodzina powinna wyznaczyć swój złoty środek oraz w razie potrzeby umieć zacisnąć pasa i wiedzieć, gdzie szukać oszczędności.

80357006.jpg

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię