Pierwszy rower dla dziecka – jaki wybrać?

0
995

Każdy rodzic z całą pewnością zdaje sobie sprawę, że zakup pierwszego roweru dla swojego dziecka nie jest rzeczą prostą. Należy zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów technicznych i pamiętać przy tym, że niewłaściwie dobrany może zniechęcić dziecko do nauki jazdy. Czym zatem należy kierować się, kupując pierwszy, dziecięcy jednoślad?

 Rower a zdrowie

 Każdy z nas widzi wiele z korzyści płynących z regularnej jazdy na rowerze. Dzieci, ucząc się dobrych nawyków od najmłodszych lat, będą w przyszłości cieszyć się dobrym zdrowiem i nienaganną kondycją. Chodzi głównie o prawidłową budowę układu szkieletowego i ruchomość stawów, na które rower działa niezwykle korzystnie (źródło: http://www.aktivtour.pl/jak-jazda-rowerem-wplywa-na-zdrowie). Jest to ważne szczególnie dzisiaj, kiedy dzieci bardzo wiele czasu spędzają przy komputerze.

pierwszy-rower-dla-dziecka (2) Praktyczne porady

 Rower dziecięcy musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru – koła nie mogą być więc zbyt duże, najlepiej od 12 do 16 cali. Warto również wyposażyć rowerek dziecięcy w dodatkowy zestaw bocznych kół, które przydadzą się szczególnie w początkowej fazie nauki, kiedy nietrudno o bolesny upadek. Takie kółka można bez problemu zakupić w sklepie ze specjalistycznym sprzętem rowerowym, takim jak www.czesci-rowerowe.com.pl.

 Drugą niezwykle ważną sprawą jest odpowiednie siodełko – regulowane, a co najważniejsze, wygodne. Porządny rower dziecięcy nie jest sezonowym wydatkiem, jeśli już dokonamy zakupu, to chcemy, aby posłużył dziecku jak najdłużej. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę na solidność systemu regulacji wysokości siodełka. Zbyt nisko ustawione spowoduje obijanie nogami o kierownicę, a zbyt wysoko, ryzyko upadku.

 Poza tym rower dla dziecka musi mieć odpowiednią wagę, na którą wpływ ma przede wszystkim wielkość ramy i materiał, z którego jest wykonana. Zbyt ciężka, stalowa rama może stanowić niebezpieczeństwo w czasie upadku, a ponadto na takim rowerze będzie dziecku po prostu trudniej jeździć.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię