Poduszka do karmienia: modny dodatek czy praktyczny gadżet?

0
637
Ostatnimi czasy coraz to większą popularność zyskują gadżety, które ułatwiają karmienie piersią. Jednym z nich jest poduszka do karmienia. Takowa poduszka do karmienia zapewnia wygodę nie tylko mamie, ale także umożliwia przystawienie prawidłowe maluszka do piersi. Sprawdźmy czym jest rogal do karmienia oraz kiedy się warto w niego zaopatrzyć?

Rogal do karmienia: poduszka, która odciąży kręgosłup każdej mamy

Coraz to więcej mam się decyduje na zakup różnych akcesoriów, które to ułatwiają opiekę nad ich maluszkiem. Jednym z najpopularniejszych jest poduszka do karmienia – rogal. Cóż to za produkt? Tak się określa poduszkę, która posiada kształt ergonomiczny przypominający literę C, rogalika czy też półksiężyc. Do czego może nam służyć?

Rogal do karmienia dzięki swojemu wyjątkowemu kształtowi ułatwia wszystkim młodym mamom karmienie – zarówno przy pomocy butelki, jak i także piersią. Poduszka nam zapewnia podparcie dla naszych ramion, umożliwia ułożenie odpowiednie maluszka oraz do tego odciąża kręgosłup. Dziecko w zasadzie od swoich pierwszych chwil, które spędza w objęciach matki zyskuje spore poczucie bliskości, jak i także bezpieczeństwa. Gadżet się sprawdzi nie tylko w przypadku kobiet, ale także w przypadku ojców.

Rogal do karmienia pozwala na zajęcie prawidłowej pozycji podczas karmienia.

A jak go używać? Tak naprawdę rogal do karmienia dla kobiet posiada kształt dopasowany do kobiecego ciała. Jego używanie jest niezmiernie proste. Wystarczy, że ułożymy poduszkę na kolanach stroną wewnętrzną w kierunku brzuszka. Musimy okalać talię. Następnie należy dziecko położyć w pozycji, która mu zapewnia ssanie piersi. Główka niemowlaka znajdować się powinna troszkę powyżej reszty ciała.

Kiedy taką poduszkę najlepiej zakupić? W zasadzie to nawet kilka miesięcy zanim się nasze dziecko pojawi na świecie. Rogal do karmienia jest gadżetem, z którego zadowolone będą także kobiety w ciąży. Śmiało możemy go potraktować jako bardzo wygodną podpórkę pod brzuszek stale rosnący. Idealnie się sprawdzi zarówno podczas leżenia na boku, jak i także przy siedzeniu długotrwałym. Poduszkę możemy wykorzystywać podczas karmienia butelką czy też piersią. Możemy z niej korzystać także, gdy nasze dziecko próbuje siadać.

Poduszka do karmienia z poszewką

Pamiętajmy, że poduszka do karmienia powinna mieć zdejmowaną poszewkę. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to ważne, ponieważ naszemu dziecku może się ulewać czy też po prostu zabrudzi ją. W takiej sytuacji o wiele, wiele lepiej mieć poszewkę zdejmowaną. Co więcej musimy na poziomie już wspomnianej wyprawki postarać się także o posiadanie kilku poszewek. Musimy mieć na zmianę. Mamy chyba wszyscy świadomość, że nasze dziecko bardzo szybko brudzi i pralka w naszym domu chyba chodzi cały czas, a przynajmniej tak nam się wydaje. Musimy zatem poszewki mieć na zmianę.

W kontekście poszewek na poduszki do karmienia, warto zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z dużą staranności. Nie może nigdzie wystawać zamek, który mógłby zranić dziecko. Materiały powinny być miękkie i możliwie jak najbardziej naturalne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić stu procentowy komfort dziecku i sobie. Lubimy materiały, które są miłe i rzeczywiście naturalne. Syntetycznym materiałom mówimy stanowcze nie.

Jeśli chodzi o dobro naszego dziecka, to powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby wszelkie produkty, które będzie używało były możliwie najwyższej jakości. Na pewno nie powinniśmy w żadnym wypadku oszczędzać na wyprawce dla dziecka. Chyba każdy z nas ma świadomość, że dziecko swoje kosztuje. W związku z tym musimy nad tym zapanować i zmierzyć się ze wszelkimi cenami oraz wydatkami. Byle jakie rzeczy kupowane dziecku na pewno nie zdadzą egzaminu. Nawet tego nie próbujmy, ponieważ rozczarujemy się jakością, a czasami całkiem niechcący możemy zaszkodzić swojemu dziecku. Mamy tego świadomość i wiemy, że w momencie pojawienia się dziecka na świecie nasze życie zmienia się o 180 stopni.

Bardzo dużo cennych informacji dotyczących poduszek do karmienia możemy wyczytać w różnego rodzaju poradnikach, na forach internetowych czy też dowiedzieć się na szkole rodzenia. Korzystajmy z wiedzy eksperckiej. Dzięki temu nie będziemy w swoim rodzicielstwie popełniać dużych błędów. Nikt chyba nie chce traktować swojego dziecka niczym królika doświadczalnego, prawda? Jak najbardziej tak. Nasze dziecko jest najważniejszą dla nas osobą na całym świecie i z tym nie należy dyskutować.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię