Pomysł na prezent – KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA

0
862

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA –CH. DICKENS 

Klasyczna już opowieść o złośliwym staruszku, Scrooge’u, który nienawidził świąt Bożego Narodzenia. Dopiero wizyty trzech duchów uświadamiają mu, co traci. Postanawia się zmienić i staje się lepszym człowiekiem. Cud świąt zadziałał.Cena około 30 złotych.

 

TAJEMNICA ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA – JOSTEIN GAARDER

Zasada skandynawskiego kalendarza, w którym w okresie przedświątecznym codziennie dziecko ma jakąś niespodziankę, została u Gaardera rozwinięta w barwną opowieść bardzo interesującą dzieci. Posługując się podobną poetyką co Świat Zofii, książka wprowadza młodego czytelnika w przenikające się światy historii religii i współczesności.Cena 28 złotych.

 

BOŻE NARODZENIE W KATOLICYZMIE I PRAWOSŁAWIU – OLIVIER CLEMENT

Zdecydowanie mniej sentymentalne oblicze Bożego Narodzenia. Warte przemyślenia właśnie przed świętami.Cena 11 złotych.

 

BOŻE NARODZENIE – ANNA SÓJKA LESZCZYŃSKA

Kolorowe stronice tej książki przeniosą dzieci do krainy bożonarodzeniowych wzruszeń. Najpiękniejsze wiersze i opowiadania polskich autorów uczynią zimowe święta pełnymi ciepła i życzliwości. Cena 15 złotych.

 

BOŻE NARODZENIE W BULLERBYN – ASTRID LINDGREN

Zbliża się Boże Narodzenie. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć cztery choinki – jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dziadziusia. W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest tak piękne i świąteczne.Cena około 27 złotych.

 

BOŻE NARODZENIE W LOST RIVER – FANNIE FLAGG

Amerykańska wersja „Opowieści wigilijnej”.  Ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka i uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei. Jej pozytywne przesłanie na pewno zagwarantuje czytelnikowi dobre samopoczucie. Cena 25 złotych.

NAJGŁUPSZY ANIOŁ – CHRISTOPHER MOORE

Do Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu i w całym maleńkim miasteczku Pine Cove w Kalifornii mieszkańcy pochłonięci są kupowaniem, zawijaniem, pakowaniem – po prostu, wczuwaniem się w świąteczny nastrój. Ale nie wszyscy odczuwają tę radość. Mały Joshua Barker rozpaczliwie potrzebuje świątecznego cudu. Nie, nie leży na łożu śmierci. Jest  Josh przekonany, że widział, jak Mikołaj obrywa łopatą po głowie i teraz nasz siedmiolatek modli się tylko o jedno: proszę, Mikołaju, powstań z martwych. A gdzieś w  powietrzu czai się anioł…Cena 27 złotych.

 

 

WIEDŹMIKOŁAJ – TERRY PRATCHETT

Wiedźmikołaj wprowadza czytelników w prawdziwie magiczny, świąteczny nastrój.    Jak zwykle przekornie, jak zwykle z wielkim poczuciem humoru. Kto raz przeczytał, będzie wracać do tej książki w każde święta.Cena 27 złotych.

 

 

ŚWIĘTA DOBRYCH ZYCZEŃ – JAN TWARDOWSKI

Barwnie i dowcipnie ilustrowane rozmowy Autora z dziećmi i nie tylko z dziećmi na temat świąt Bożego Narodzenia i wszystkich ważnych chwil całego tego okresu. Cena około 25 złotych. 

 

 

 

BALSAM DLA DUSZY NA BOŻE NARODZENIE – JACK CANFIELD, MARC VICTOR HANSEN, CAROL McADOO – REHME

Wszystko to sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są takie niezwykłe i wyjątkowe; dzięki temu zaczynamy pojmować prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że lektura książki Balsam dla duszy na Boże Narodzeniestanie się częścią twojej świątecznej tradycji, będzie natchnieniem dla twej duszy i ogrzeje twoje serce w te i każde następne Boże Narodzenie. 

Cena 27 złotych. 

 


Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię