Projektowanie placu zabaw – jak to zrobić?

0
1962
plac zabaw
Kiedy dziecko dorasta każdy rodzic chce mu zapewnić wszystko, co najlepsze. Jeśli mamy taką możliwość, warto pomyśleć o specjalnym miejscu do zabawy. Dziecko będzie mogło się bawić w pobliżu swojego domu.

Wybierz dobrą lokalizację

W przypadku projektowania placu zabaw dla naszego dziecka należy wziąć pod uwagę wszystkie znaczące szczegóły. Lokalizacja jest jedną z istotniejszych kwestii w tym przypadku. Pomyślmy o zapewnieniu dziecku cienia. Niech będzie to miejsce zacienione i oddalone od wodnych zbiorników. To zapewni dziecku dużą wygodę podczas korzystania z placu zabaw. Również ozdobne skalniaki czy inne ozdoby nie powinny znajdować się w pobliżu placu zabaw. Idealnie nadają się proste powierzchnie, jednak możemy też wykorzystać lekkie pagórki. Można stworzyć na przykład specjalny tor czy zjeżdżalnię. Przydomowy plac zabaw to wspaniała sprawa, ponieważ możemy mieć dziecko na oku podczas zabawy.

Nawierzchnia

W wielu placach zabaw używa się nie tylko trawy, ale też specjalnych nawierzchni syntetycznych. Pozwalają one zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Możemy użyć też amortyzujących pianek czy gumowych płyt. Warto decydować się też na nawierzchnię, która będzie w miarę prosta w codziennym użytkowaniu. Pamiętajmy o wyborze takiej nawierzchni, która będzie łatwa do wyczyszczenia, a jednocześnie bezpieczna dla naszego malucha.

Różne potrzeby

Każde dziecko ma inne potrzeby. Weźmy pod uwagę to, co chciałby mieć w swoim placu nasz szkrab. Niektóre dzieci świetnie czują się na placach wspinaczkowych, inne wolą huśtawki czy karuzele. Starsze dzieci mogą też potrzebować boiska do piłki nożnej czy do siatkówki. Podczas projektowania placu zabaw weźmy wszystko pod uwagę i poradźmy się nie tylko dzieci, ale i fachowców. Dzięki odpowiedniej pomocy  na pewno wybierzemy coś idealnego dla naszych pociech.
Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie maluchów. Należy pamiętać, aby sprawdzić wszystkie niezbędne atesty podczas wybierania sprzętu. Jeśli powierzamy projektowanie placu zabaw profesjonalistów, upewnijmy się także, że tworzą oni bezpieczne place zabaw. W przypadku wysokich budowli sprawdźmy, czy mają one od siebie odpowiedni odstęp oraz czy są wytrzymałe. Domki powyżej pół metra powinny też posiadać jakieś zabezpieczenia, jak chociażby balustrady. To kolejna istotna kwestia.

Projektowanie placu zabaw może się wydawać kłopotliwe i czasochłonne, jednak warto się tym zająć. Możemy też skorzystać z usług profesjonalistów, jak chociażby https://playtime.pl. Z pewnością plac zabaw dopasowany do potrzeb dziecka będzie najlepszym prezentem, jaki możemy dać naszemu maluchowi.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię