PRZYGODY FILONKA BEZ OGONKA- K. Gosta

0
743

PRZYGODY FILONKA BEZ OGONKA- K. Gosta

Badania pokazują, że prawie każda rodzina ma w domu jakieś zwierzątko. Nie oszukujmy się – najbardziej kochamy psy. Duże, małe, kudłate i gładkie. Z tymi wielkimi, wiernymi oczyma. I czy jesteśmy mali czy duzi, z jednakową radością tarmosimy te śmieszne pyski.

A koty? Koty chadzają własnymi drogami. Ich obecność w naszych domach świadczy jednak o coraz większej liczbie osób podziwiających szyk, klasę, elegancję i niezwykłą mądrość tych stworzeń.

Miłości do zwierząt trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat. Metod jest wiele, ale jedną z przyjemniejszych jest prezentowanie maluchom opowieści o naszych futrzastych przyjaciołach.

Filonek jest kotkiem, którego życie nie rozpoczęło się w bajkowy sposób. Kiedy miał kilka dni, złe szczury odgryzły mu ogonek. Maluch nie miał łatwo. Starsze koty wyśmiewały się z niego, dokuczały mu doprowadzając go do płaczu. Kotek stawał się coraz bardzie smutny i samotny…

Aż pewnego dnia zdobył się na odwagę i zmienił swoje życie. Poszukał szczęścia wśród ludzi. Sam wybrał sobie dom i przyjaciół. Rozpoczął przygodę w mieście.

Filonek na pewno nauczy dzieci, jak być dobrym człowiekiem. Pokaże na co zwracać uwagę, co należy poświęcić, a co można w łatwy sposób zyskać. Czytając z dzieckiem o przygodach niesfornego kotka, tak mimochodem, nie nachalnie uczymy go życia wśród ludzi i zwierząt. Bo Filonek był prawdziwym bohaterem. Gdyby nie jego przeraźliwe miauczenie, w domu jego pani wybuchłby pożar! Z dumą nosił później na szyi wielki MEDAL, który otrzymał w nagrodę od swojej ludzkiej rodziny.

Książeczka pokazuje także, jak radzić sobie w grupie. Co zrobić, by zyskać przyjaciół. Losy Filonka toczą się w dwóch przestrzeniach – w świecie ludzi, z którymi się związał i w świecie kotów, jego pobratymców. Dorosłe koty nie zawsze rozumieją małego Filonka. Czasami zazdroszczą mu ciepłego kąta, miseczki pełnej jedzenia i przede wszystkim miłości, jaką otaczają go ludzie. Za to ostatnie Filonek często dostaje w kość od wielkich kotów.

W dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej słyszy się o znęcaniu się nad zwierzętami, a szczególnie kotami – historia Filonka pozwoli kształtować prawidłowe postawy. Wtedy nasze dziecko wyrośnie na miłośnika zwierząt, a nie na ich zabójcę. 

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię