Różnica pomiędzy skórą naturalną a syntetyczną

0
10073

Prawdziwa skóra to skóra naturalna pochodząca ze skór zwierzęcych. Sztuczna skóra to skóra syntetyczna robiona przez człowieka z syntetycznych materiałów.

Naturalna skóra posiada nieregularny kształt, grubość nie jest jednolita, na jej powierzchni często występują różne lekkie wady fizyczne, widać na niej wyraźne pory i wzory. Natomiast  skóra syntetyczna to jednolita grubość, gładka powierzchnia, bez wad fizycznych oraz bardzo jednorodne pory i wzory.

Co to jest sztuczna skóra
Sztuczna skóra – znana również jako skóropodobny materiał – choć wygląda jak prawdziwa skóra jest w rzeczywistości wykonana z innych tworzyw sztucznych. Istnieją dwa główne rodzaje sztucznej skóry: PU (poliuretanowe) i PVC (polichlorku winylu).

Skóra syntetyczna
W porównaniu do prawdziwej skóra ta jest bardzo podobna pod względem wyglądu i często jest trudno odróżnić prawdziwą skórę od sztucznej. Ale syntetyczna skóra  jest ostatecznie robiona przez człowieka tak  by przypominała naturalną skórę. Wytwarzana po wyjątkowo niższych kosztach, a więc jest znacznie mniej trwała, znacznie tańsza i nie trwa długo. Dla osób poszukujących tańszych produktów to dobra opcja, muszą one jednak pamiętać, że żywot syntetycznej skóry jest o wiele krótszy i szybko traci połysk i kolor. Najczęściej produkuje się ze sztucznej skóry torby damskie, portfele itp.

Naturalna skóra
Naturalna skóra jest przetwarzana lub wykonana z skór zwierzęcych, głównie bydlęcych oraz z kozy, owcy, krowy itp. Oryginalne produkty skórzane posłużą nam przez całe lata i są bardzo trwałe. Np. torby skórzane. Najlepszym sposobem, by stwierdzić różnicę jest przyjrzeć się niedoskonałością na powierzchni skóry. Powierzchnia naturalnej skóry będzie miała różnicę w barwie. Będzie gładka i miękka, natomiast sztuczna wersja wydaje się bardziej jak plastik. Prawdziwa skóra posiada również bardzo charakterystyczny zapach (który znika wraz z upływem czasu), podczas gdy imitacja skóry nie ma żadnego zapachu lub pachnie plastikiem. Jest bardzo trwała, ale trzeba ją odpowiednio pielęgnować podczas korzystania.

Plusy i minusy:
Sztuczna skóra: ma wyglądać jak prawdziwa skóra ale być tańsza. Produkty ze sztucznej skóry są lżejsze i mogą być barwione na dowolny kolor i teksturę. Sztuczna skóra jest wykonana na maszynie, a więc ma bardziej spójny kolor i teksturę. Jest również bardzo łatwa do czyszczenia, ale jej żywotność jest dużo krótsza. Generalnie:  żywotność sztucznej skóry to jedna trzecia w stosunku do produktów z prawdziwej skóry.

Prawdziwe skóra: nie ma to jak zapach i dotyk prawdziwej skóry. Naturalna skóra staje się również bardziej miękka i bardziej atrakcyjna z upływem czasu. Produkty z prawdziwej skóry mogą być bardzo drogie, zwłaszcza jeśli są wykonane ręcznie, ale są bardzo trwałe.

main

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię