Rzeczy dla niemowląt, które trzeba zakupić – bezpieczeństwo plus funkcjonalność

0
814
Narodziny dziecka to wyjątkowy czas, pełen piękna, ale i stresu oraz niewyspania. Oczywiście rodzice muszą i chcą dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Jednak nie oznacza to wcale, że należy kupować wiele akcesoriów. Na pewno niektóre są bardzo przydatne, a inne zupełnie nie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam rzeczy dla niemowląt, które trzeba zakupić, aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka i funkcjonalność.

Rożek dla dziecka to dobre rozwiązanie

Sklep dla niemowląt – miejsce, gdzie można znaleźć wiele akcesoriów. Jednym z tych, który warto zakupić, jest rożek dla dziecka. Może on być dobrą alternatywą dla otulacza. Jest on grubszy i sztywniejszy. Dzięki temu uspokaja malucha i daje mu większe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu dziecko może odpoczywać w tzw. pozycji prenatalnej. Przy wyborze pamiętajcie, aby wybierać takie, które nie są wyjątkowo mocno usztywniane. Jednak mniejsze usztywnienie pozwoli mu na ułożenie się w wygodnej pozycji embrionalnej. Na pewno rodzicom spodoba się fakt, że w takim rożku dziecko wygodniej się buja czy kołysze. Przy wyborze ważne jest zapięcie. Można wybrać takie zawiązywane za pomocą troczków lub zapinane na rzep. Dzięki temu w razie konieczności można szybko wyjąć maluszka i wymienić mu pieluszkę. Rożek to wygoda dla rodziców, gdyż jest bardzo pomocny podczas karmienia. Ułatwia też usypianie.

Przewijak to must have

W sklepie dla niemowląt można znaleźć też przewijaki. Czy warto się na nie zdecydować? Odpowiedź jest jedna, oczywiście, że tak. Przewijaki zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo. Są stabilne, a dzięki barierkom i wyprofilowaniu nie trzeba obawiać się, że maluszek, nawet ten ruchliwy, z niego spadnie. Warto wybrać taki przewijak, który obok posiada półeczki. Dzięki temu można mieć chusteczki, kosmetyki czy pieluszki zawsze pod ręką. Absolutnie nie należy przewijać dziecka na komodzie, podłodze, czy kanapie, bo wtedy o wypadek nietrudno. Z kolei przewijanie dziecka na stole, przy którym spożywa się posiłki także nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Podkładka do mycia – bezpieczeństwo w czasie kąpieli

Na pewno w wyprawce maluszka powinna znaleźć się podkładka do mycia. Tak naprawdę umożliwia ona mycie w każdych warunkach. Jeżeli więc matka dziecka jest np. po cesarskim cięciu i trudno jej się schylać, to zawsze może umieścić podkładkę w zlewie czy umywalce i tam umyć niemowlaka. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo chroni też dziecko przed chłodem i twardym podłożem, idealnie dopasowując się do jego ciała. Przy wyborze zwróćcie uwagę na materiał. Możecie wybrać podkładkę wykonaną z delikatnego pluszu. Najlepiej, aby można było ją prać w pralce. Dzięki temu zaoszczędzicie nieco czasu.

Kojec dla dziecka – do zabawy, do snu

Bez wątpienia wśród rzeczy, których nie może zabraknąć jest również kojec. Posiada miękkie ścianki, dzięki temu raczkujące, czy pełzające dziecko w nic się nie urazi. Sprawdza się również dla szkraba, który zaczyna już chodzić. Na pewno włożenie dziecka do kojca razem z zabawkami gwarantuje, że nie stanie mu się żadna krzywda, ponadto można mieć je przez cały czas na oku, a jednocześnie wykonywać pewne domowe obowiązki. Do kojca można włożyć miękką piłkę sensoryczną czy matę, którą dziecko będzie badało niemal wszystkimi zmysłami. Kojec może być dopasowany do aranżacji dziecięcego pokoju. Kiedy dziecko nieco podrośnie może nawet posłużyć jako basen z piłeczkami, wystarczy zakupić ich sporo i gotowe!

Miś Szumiś – zabawka i przytulanka od pierwszych chwil życia

Bez wątpienia zabawką, a jednocześnie przytulanką, której nie może zabraknąć jest Miś Szumiś. To specyficzna maskotka z bezpiecznie zabudowanymi bateriami, która zaczyna szumieć, gdy dziecko staje się niespokojne. Potrafi je wyciszyć, aby spokojnie spało. Świetnie sprawdza się w przypadku high need baby, które są ciekawe świata, a jednocześnie wybudza je każdy hałas. Miś Szumiś imituje dźwięk słyszany przez malucha w wodach płodowych. Dlatego przy szumiącej maskotce czuje się bezpiecznie. Kiedy jest starsze staje się jego ulubioną przytulanką do snu.

Bez wątpienia jest wiele rzeczy dla niemowląt, które należy uznać za absolutne must have. Wybierając te wymienione przez nas, można nieco ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem, a jednocześnie zapewnić mu większy komfort i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię