Skąd popularność produktów handmade?

0
1664

Jeszcze jakiś czas temu przedmioty wykonywane ręcznie kojarzyły się wyłącznie ze sztuką ludową. Nic bardziej błędnego. Na polskim rynku funkcjonuje już całkiem pokaźna grupa prawdziwych artystów, którzy posiadają głowę pełną pomysłów oraz serce, wkładając w każdą zabawkę czy ubranie kawałek magii.

Artykuły handmade dla dzieci przeżywają swój renesans. Rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki wykonywane ręcznie niż te, które znaleźć można w znanym nam sieciówkach. Nie można się temu dziwić. Przedmioty handmade wyróżniają się pod wieloma względami, górując w ten sposób nad zwykłymi zabawkami.

Można by rzecz, że zabawki handmade posiadają swoją duszę. Zszywane kawałek po kawałku, wykonywane z pasją, przeistaczają się w oryginalne cacuszka. Tę nietuzinkowość dostrzega coraz większa liczba rodziców, którzy praktycznie codziennie przeglądają zasoby Internetu w poszukiwaniu nowych produktów. Dotyczy to w szczególności młodych rodziców, zdających sobie sprawę z tego, że to właśnie oni kształtują swoje dzieci.

To co wyróżnia produkty handmade to przede wszystkim ich jakość. I nie chodzi tu wyłącznie o to, że zabawki czy ubranka szyte ręcznie są trwalsze. Zwrócić handmade-dla-dzieci (2)uwagę trzeba także na rodzaj materiałów, z których dane przedmioty są wykonywane. Najczęściej są one pochodzenia naturalnego. Wiele osób, zajmujących się tworzeniem handmade podkreśla, że materiały, z których korzystają są jeszcze dodatkowo selekcjonowane. Wszystko po to, aby wybrać naprawdę najlepszą jakość.

A dobra jakość produktu to także oryginalny projekt, który później wykonywany jest przez wiele godzin. Zdarza się, że wykonawca pruje swoje dzieło i zaczyna je od samego początku. Wszystko po to, aby stworzyć coś naprawdę nietuzinkowego. Zatem śmiało można powiedzieć, że tworzenie zabawek czy ubrań handmade to proces nie tylko twórczy, ale także żmudna praca rzemieślnicza.

Rodzice, którzy myślą o kolejnym dziecku jeszcze chętniej sięgają po produkty wykonywane ręcznie. Czemu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kolejne dziecko będzie z nich mogło korzystać tak samo jak pierwsze. Jakość zabawek czy ubrań nie zmieni się, a co ciekawe sami rodzice przekształcają te ubranka dla dzieci, które są na ich dziecko za małe. Przykładowo, sukienka z czasem staje się tuniką, a po drobnych przeróbkach bluzką. W ten sposób ubrania handmade towarzyszom rodzinom latami. Świadczyć może to wyłącznie o jednym: jakość produktów wykonywanych ręcznie jest zawsze najważniejsza, a przez to także długowieczna.

handmade-dla-dzieci (1)

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię