Sposoby aranżowania przestrzeni do przechowywania: regały plastikowe

0
1603

regaly-plastikowe (1)Każdy z nas ma taki pokój w domu, który wygląda jakby ktoś próbował go zamienić na składowisko przeróżnych rzeczy. Możemy po prostu zamknąć drzwi od tego pokoju i ignorować ten bałagan. Jednak wcześniej czy później musimy pogodzić się z faktem, że wiecznie tak się nie da i będzie trzeba je w końcu otworzyć. Sugerujemy, by zrobić to tylko wtedy, gdy będziemy mieć pomysł oraz odpowiednie akcesoria, które pomogą nam odnieść sukces w walce w tej bitwie o funkcjonalny pokój. Półki i regały mogą pomóc w uporządkowaniu bałaganu, niezależnie od tego czy szukamy praktyczności, designu czy obu tych cech w regałach. Dzięki regałom mamy pewność, że każdy przedmiot w pokoju lub magazynie ma swoje miejsce, co sprzyja w organizacji przestrzeni w której mieszkamy czy pracujemy.

Regały dostępne są w  wielu stylach, które pasują do każdego pomieszczenia, bez względu na to, czy potrzebujemy solidnych regałów w garażu, lepszego przechowywania w spiżarni czy małych półek ozdobnych.

Rodzaje regałów

 

Różne typy półek i regałów sprawdzają się lepiej w pewnych obszarach domu czy magazynu niż inne. Na przykład półki na książki doskonale nadają się do przechowywania domowej biblioteki i drobnych przedmiotów. Są to zazwyczaj półki drewniane, ale nie nadają się w przypadku trzymania na nich dużych ciężkich przedmiotów.

  • Regały na książki – choć półki na książki służą głównie do przechowywania książek, można je również wykorzystać do trzymania na nich ceramiki, ozdobnych bibelotów czy mediów cyfrowych.
  • Wiszące regały – umieszczane są na ścianie, zwykle poprzez przykręcenie wsporników bezpośrednio do kołków ściennych. Deski półek opierają się na wspornikach lub są przymocowane do nich. Takie wiszące regały pełnią głównie funkcję dekoracyjną w domu czy w biurze, stoją na nich kwiaty w doniczkach, ozdobne nieciężkie przedmioty itp.
  • Metalowe regały – solidne metalowe półki mocujemy do pionowych wsporników. Mogą utrzymać dużą wagę, będą więc idealne w magazynach do przechowywania ciężkich przedmiotów.
  • Regały plastikowe – podobne pod względem wzornictwa do regałów metalowych, ale w całości wykonane z tworzywa sztucznego. Plastikowe półki są zaskakująco mocne, mają dopuszczalna nośność nawet do 160 kg. Regały plastikowe mają przewagę nad drewnianymi i metalowymi dzięki takim cechom jak: łatwość montażu, duża nośność, odporność na wilgoć, pleśń i grzyby oraz niewielki ciężar własny. Dlatego chętnie stosowane są we wszelkiego rodzaju magazynach, spiżarniach, warsztatach, piwnicach czy garażach. Dostępne w  wielu wariantach wymiarowych pozwalają na ustawienie regału plastikowego w każdym miejscu. Można dopasować jego wysokość i szerokość w zależności od tego co chcemy na nim przechowywać. Nie bez znaczenia jest tu również łatwość czyszczenia takich regałów z PCV.
  • Druciane regały – półki z drutu są podobne do metalowych. Grube druty wykonane z metalu. Jednakże z powodu przerw w półkach sprawdzają się one tylko przy przechowywaniu większych przedmiotów – te małe spadałyby przez szczeliny. Druciane regały często dostępne są na kółkach.
  • Regały w meblach – niektóre meble mają wbudowane półki, takie jak stojaki na telewizory czy centra rozrywki.

regaly-plastikowe (2)

Na zdjęciu powyżej: regał plastikowy z: Pan Majster.pl

Ponieważ niektóre rodzaje regałów lepiej radzą sobie z ciężarami niż inne, dlatego należy wziąć pod uwagę rodzaj ciężaru jaki będzie musiał udźwignąć regał przed jego kupnem.

Funkcjonalność regałów w domostwie czy pracy jest ich główną zaletą. Za ich pomocą można zagospodarować przestrzeń w sposób praktyczny i cieszyć się łatwym dostępem do przedmiotów czy produktów spożywczych. By zachować bezpieczeństwo użytkowania regału trzeba pamiętać o ich prawidłowym montażu i nie obciążać ich ponad dopuszczalną nośność podaną przez producenta.

Ceny regałów i półek zależne są od materiału z jakiego są wykonane, jak i rozmiaru. Na przykład regały plastikowe o wysokości 130 cm dostaniemy od 85 złotych. Te większe, sięgające do 3 metrów wysokości kupimy już za 300 złotych. Ich samodzielny montaż nie wymagający żadnych dodatkowych narzędzi zajmuje około 10 minut. W szybki i łatwy sposób zamontujemy więc potrzebny nam regał, a jego lekka konstrukcja pozwoli z łatwością przesuwać go czy przenosić do innego pomieszczenia.

Sposoby aranżowania przestrzeni do przechowywania to także aspekt kolorystyczny. Regały i półki możemy wybrać w wielu wariantach kolorystycznych dopasowując je do wystroju pomieszczenia w którym będą stać lub jako ułatwienie segregacji przechowywanych materiałów, jeśli regały montujemy w magazynie czy warsztacie.

regaly-plastikowe (3)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię